Budowa domu to spore wyzwanie nie tylko dla inwestorów, ale także dla mniejszych firm budowlanych, które nie dysponują odpowiednim sprzętem, co zdecydowanie utrudnia pracę i wydłuża jej czas. Czy można zrobić coś, by prace ziemne wykonać bez użycia ręcznych narzędzi? Oczywiście, że tak! Wystarczy zdecydować się na wynajem sprzętu budowlanego. Gdzie można to zrobić i ile zapłacimy za taką przyjemność? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu!
Gdzie wypożyczyć sprzęt budowlany?
Zamiast kupować drogie maszyny i pojazdy budowlane, warto rozważyć ich wypożyczenie. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że pozwala do minimum ograniczyć koszt prowadzenia firmy budowlanej. Zakup nowych urządzeń wiąże się ze sporym wydatkiem, a wynajem jest o wiele tańszy i umożliwia dostęp do sprawnego sprzętu dokładnie wtedy, gdy tego potrzebujemy. Nie musimy więc martwić się, że nasza koparka przez dwa tygodnie stoi nieużywana, pożyczamy ją bowiem dopiero, gdy zachodzi taka konieczność. To zdecydowanie ułatwia pracę i pozwala na spore oszczędności każdemu właścicielowi niewielkiej firmy budowlanej. Pojazdy z wypożyczalni są dostępne od ręki i bez zbędnych formalności możemy je wynająć zgodnie z potrzebą?
Jak odbywa się wypożyczanie pojazdów budowlanych?
Koparki, zagęszczarki, różnego rodzaju czyszczarki i pojazdy budowlane pożyczamy zawsze na podobnych zasadach. Niezależnie od wypożyczalni, na jaką się zdecydujemy, musimy liczyć się z tym, że przed zabraniem maszyny konieczne będzie podpisanie umowy i zostawienie niewielkiej zaliczki. Cały proces wynajmu jest bardzo prosty i szybki, załatwić można go w kilkanaście minut (zob. https://www.interhandler.pl/budownictwo/jcb-rental/), a jeśli jesteśmy stałym klientem, możemy liczyć na jeszcze szybszą obsługę. Musimy wiedzieć, że bardzo trudno jednoznacznie określić cenę wynajmu, bo ta bezpośrednio zależy od rodzaju maszyny, jaką zamierzamy zabrać. Inne ceny obowiązują w przypadku minikoparek, inne w momencie, gdy decydujemy się na koparko-ładowarki. Ważną zasadą jest niższy koszt wynajmu długoterminowego, który obowiązuje w każdej większej wypożyczalni.
Wraz ze wzrostem długości wynajmu, spada cena za pojedynczą dobę, co sprawia, że czasem lepiej pożyczyć maszyny budowlane na 14 dni, niż na 7. Warto o tym pamiętać, by w odpowiedni sposób zaplanować pracę na budowie. Jeśli wiemy, że roboty ziemne prowadzone będą na 2 inwestycjach, warto zrobić wszystko, by wykonać je podczas jednego wynajmu, nawet jeśli konieczne będzie jego przedłużenie o kilka dni. Pozwoli nam to cieszyć się korzystną ceną i obniży koszt prowadzenia firmy.