Miastu na urodziny

W dn. 16-19 maja 2019 w ramach obchodów 700 lecia Sulechowa odbywały się Dni Sulechowa pn. „Miastu na urodziny”.

W piątek 16 maja odbyło się Sulechowskie święto wina pn. „Vinalia”. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców a wystawcy z lokalnych winnic częstowali swoimi produktami. Ponadto odbyły się Przegląd Artystyczny przedszkoli oraz VI Drużynowy Turniej gry w kręgle.

Sobota 17 maja rozpoczęła się od akcji krwiodawstwa oraz turnieju piłki siatkowej. Wielką atrakcją był VI Zlot pojazdów zabytkowych i motocykli na który zgłosiło się ponad 100 załóg. Uczestnicy zlotu wzięli udział w urodzinowym korowodzie wraz z mieszkańcami Sulechowa.

Sobota stała także pod znakiem prezentacji lokalnych artystów oraz występów muzycznych Gwiazd. Pogoda dopisała a mieszkańcy Sulechowa licznie przybyli do Sulechowskiego amfiteatru i bawili się do późnej nocy na koncertach Filipa Lato oraz Long &Junior.

W niedzielę wielką atrakcją było Miasteczko Historyczne przepełnione warsztatami rzemiosła średniowiecznego oraz pokazami walk i łucznictwa.

Organizatorzy serdecznie dziękują:

Sponsorom, artystom, jednostkom samorządowym, stowarzyszeniom, patronom, mediom, partnerom