poniedziałek, 04 wrzesień 2023

Wybory Parlamentarne 2023. Lubuska Nowa Lewica przedstawiła listę kandydatów do Sejmu. "Jedynką" jest Anita Kucharska-Dziedzic. Kto jeszcze kandyduje?

Dział: Polityka

Wyobraź sobie sytuację, że masz 18 lat. Z okazji uzyskania pełnoletności otrzymujesz od rodziców i dziadków 10 000 złotych. W pierwszej kolejności musisz tę darowiznę zgłosić do Urzędu Skarbowego, abyś nie musiał płacić podatku od darowizn. Jesteś racjonalnym młodym dorosłym i otrzymane pieniądze chcesz ulokować w bezpiecznym miejscu, aby przynosiły zyski. Po kilku latach może będą stanowiły część wkładu własnego niezbędnego przy zakupie mieszkania na kredyt? A może jak skończysz studia, będziesz chciał kupić samochód lub zwiedzić świat? Otrzymane pieniądze przelewasz zatem na konto oszczędnościowe. Jak się jednak okazuje wypracowane zyski, nie należą tylko do ciebie. Musisz bowiem zapłacić podatek od zysków kapitałowych. Czym jest podatek od zysków kapitałowych? W jakim przypadku musimy go zapłacić? Czy da się go uniknąć? Odpowiadamy.

Dział: Polecane

Obwodnica Krosna Odrzańskiego. Osiem firm zgłosiło się do zaprojektowania i budowy drogi. Otworzono już oferty, najtańsza opiewa na przeszło 305 milionów.

Dział: Społeczne

Pół promila alkoholu wydmuchał kierowca ciężarówki zatrzymany przez ITD Słubice na autostradzie A2 w Lubuskiem. Jechał z Estonii do Belgii.

Dział: Interwencje

Marihuana i amfetamina - to efekt policyjnej akcji w okolicach Krosna Odrzańskiego. Zatrzymano mężczyznę, który miał oraz wytwarzał narkotyki. Grozi mu 10 lat więzienia.

Dział: Interwencje

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u