Stracił prawo jazdy, bo jechał ciężarówką bez karty kierowcy. Karę otrzyma też jego firma

11 styczeń 2022
Autor: 
Stracił prawo jazdy, bo jechał ciężarówką bez karty kierowcy Fot. WITD Gorzów Wlkp.

Mężczyzna zatrzymany przez ITD Gorzów Wielkopolski jechał bez karty kierowcy. Szofer stracił prawo jazdy i otrzymał mandaty. Karę dostanie też jego pracodawca.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 10 stycznia, na trasie S3 w Lubuskiem. Patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do kontroli w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego ciężarówkę marki Daf, którą przewożono ładunek z Polski do Szwecji.

- Podczas kontroli stwierdzono, że kierowca rozpoczął dzień pracy od jazdy bez włożonej do tachografu karty kierowcy. W ten sposób, przez pół godziny, przejechał około 30 kilometrów - informują inspektorzy ITD.

Kary dla kierowcy i przewoźnika

Kierujący ciężarówką został ukarany mandatami. Ponadto zgodnie z nowym taryfikatorem mandatów jazda bez karty kierowcy traktowana jest jako manipulacja tachografem, dlatego inspektorzy zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Kara finansowa grozi również jego pracodawcy. Wobec firmy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Przeczytaj też: Mandat 2500 złotych dla pijanego rowerzysty z Nowej Soli. Miał ponad 1,5 promila alkoholu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u