Kierowca ciężarówki jechał na dwóch kartach. Stracił prawo jazdy i dostał mandaty (ZDJĘCIA)

29 kwiecień 2022
Autor: 
Kierowca ciężarówki jechał na dwóch kartach. Stracił prawo jazdy Fot. ITD Zielona Góra

Mundurowi z ITD Zielona Góra zatrzymali kierowcę ciężarówki, który jechał na dwóch kartach. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Ponadto jego pojazd był niesprawny.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 28 kwietnia, pod Krosnem Odrzańskim. Patrol Inspekcji Transportu Drogowego z Zielonej Góry kontrolował pojazdy poruszające się po drodze krajowej nr 32 w rejonie miejscowości Połupin.

W trakcie służby mundurowi zatrzymali ciężarówkę marki Daf należącą do polskiego przewoźnika. Kierowca posiadający obywatelstwo białoruskie jechał ze Słubic do Żar w celu załadunku towaru.

Jechał na dwóch kartach kierowcy

- Z zapisów tachografu wynikało, że w dniu kontroli były używane dwie karty kierowcy wydane na tą samą osobę. Okazało się, że kierowca zgłosił zagubienie karty, w celu wyrobienia sobie drugiej. Nową kartę kierowca odebrał kilka dni wcześniej i użył jej po raz pierwszy w dniu kontroli, gdy skończył mu się dzienny czas pracy - informuje ITD Zielona Góra.

I tak na jaw wyszło, że mężczyzna przekroczył dzienny czas pracy kierowcy o 4 godziny i 11 minut oraz skrócił dzienny czas odpoczynku o 5 godzin i 33 minuty. To jednak nie wszystko. Ciężarówka prowadzona przez obywatela Białorusi była niesprawna. Przednia szyba w ciągniku siodłowym była uszkodzona, a przy jednym z kół naczepy znajdowała się pęknięta tarcza hamulcowa.

Stracił prawo jazdy

Inspektorzy zatrzymali kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące oraz obie karty kierowcy. Ponadto mężczyzna został ukarany mandatami karnymi, natomiast wobec przedsiębiorcy i osoby zarządzającej transportem w firmie wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Przeczytaj też: Lasy Państwowe walczą ze szkodnikami. Ruszają opryski z samolotów (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u