Tragiczny wypadek na DK27 w Świdnicy. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje kierowca! (ZDJĘCIA)

16 czerwiec 2022
Autor: 
Tragiczny wypadek na DK27 w Świdnicy. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje kierowca! Redakcja

Śmiertelny wypadek w Świdnicy. Samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Nie żyje kierowca, pasażer trafił do szpitala. Droga jest zablokowana!

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 16 czerwca, około godziny 16:00 na drodze krajowej nr 27 w Świdnicy. 31-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Volvo jadąc od Zielonej Góry w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego na prostej drodze zjechał na przeciwległy pas ruchu, wypadł z drogi, koziołkował i uderzył w drzewo.

Wypadek DK27 - jedna osoba nie żyje

Pierwszej pomocy zaczęli udzielać poszkodowanym świadkowie wypadku. Z czasem na miejsce wysłano pięć zastępów straży pożarnej, dwa zespoły pogotowia ratunkowego oraz patrole policji. Przyleciał też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Zielonej Górze.

Osobowym Volvo podróżowało dwóch mężczyzn. Kierowca był uwięziony w rozbitym pojeździe. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, aby wykonać dostęp i uwolnić poszkodowanego. Mężczyzna był długo reanimowany przez strażaków oraz medyków. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Do szpitala przetransportowany został około 60-letni mężczyzna. To pasażer auta, który doznał licznych obrażeń.

Droga krajowa nr 27 zablokowana

Czynności na miejscu wypadku prowadzą zielonogórscy policjanci. Funkcjonariusze ustalają dokładne przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Wkrótce na miejsce wypadku dotrze grupa dochodzeniowo-śledcza oraz prokurator.

Droga Krajowa nr 27 na wysokości Świdnicy jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do późnych godzin nocnych. Objazd dla samochodów osobowych przez Świdnicę.

Aktualizacja: Trasa została odblokowana. Nie ma już utrudnień w ruchu.

Czytaj także - Długi weekend. Policja wyjechała na drogi. Będą kontrole prędkości i trzeźwości


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u