Kierowca ciężarówki jechał na dwóch kartach. Tłumaczył, że "chciał zdążyć na prom"

23 czerwiec 2022
Autor: 
Kierowca ciężarówki jechał na dwóch kartach Fot. ITD Gorzów Wielkopolski

Mundurowi z ITD Gorzów Wielkopolski zatrzymali kierowcę ciężarówki, który jechał na dwóch kartach. Mężczyzna stracił prawo jazdy i dostał 2 tys. mandatu.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 21 czerwca, koło Gorzowa Wielkopolskiego. Patrol Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzał pojazdy poruszające się po trasie S3.

W trakcie służby mundurowi zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę marki Mercedes należącą do polskiego przewoźnika. Kierowca przewoził ładunek z Polski do Szwecji.

Jechał na dwóch kartach kierowcy

- Podczas kontroli ustalono, że kierowca na początku dnia pracy posługiwał się cudzą kartą kierowcy. Mężczyzna wyjaśnił, że użył karty innego kierowcy, bo chciał bezpiecznie dojechać na zaawizowaną przeprawę promową - informuje ITD Gorzów Wielkopolski.

Inspektorzy zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące oraz obie karty kierowcy. Ponadto szofer został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych.

Kara finansowa czeka również przedsiębiorcę. Wobec firmy zostało już wszczęte postępowanie administracyjne.

Przeczytaj też: Policja kontroluje autokary. Sprawdź, jak zgłosić inspekcję pojazdu przed wycieczką


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u