Plaga pijanych kierowców w Zielonej Górze i okolicach. Policja: "Będzie więcej kontroli"

09 sierpień 2022
Autor: 
Plaga pijanych kierowców w Zielonej Górze i okolicach Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Plaga pijanych kierowców w Zielonej Górze i okolicach. Tylko od początku wakacji wpadło aż 46 kierujących. Policja zapowiada intensywne kontrole trzeźwości.

Mimo kontroli funkcjonariuszy i zaostrzania kar praktycznie każdego dnia policjanci z Zielonej Góry zatrzymują pijanych kierowców. Tylko podczas minionego weekendu na terenie miasta i powiatu doszło do kilku zdarzeń drogowych, których sprawcami byli kierowcy na "podwójnym gazie".

- Niechlubna rekordzistka miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie i w takim stanie spowodowała kolizję drogową na ulicy 1 Maja. Ponadto na jednym z osiedli 40-latek jadący Mercedesem uszkodził inny pojazd, mając ponad 1,5 promila - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Policja: "Będzie więcej kontroli trzeźwości"

Tylko od początku wakacji zielonogórscy policjanci zatrzymali już aż 46 nietrzeźwych kierujących. Niektórych nie powstrzymują nawet sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

- W związku z dużą liczbą kierujących w stanie nietrzeźwości, policjanci ruchu drogowego będą jeszcze częściej prowadzić kontrole stanu trzeźwości kierujących, dlatego już teraz przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu - podkreśla podinsp. Stanisławska.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż 3 lata. Ponadto sąd orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to już wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do kont 10 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Pościg za skradzionym Porsche koło Wschowy. Złodziej uderzył w radiowóz (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u