Pijany dachował ciągnikiem rolniczym koło Wschowy. Wydmuchał prawie 2 promile alkoholu (ZDJĘCIA)

17 październik 2022
Autor: 
Pijany dachował ciągnikiem rolniczym. Wydmuchał prawie 2 promile Fot. KPP Wschowa

Wypadek koło Wschowy. Pijany dachował ciągnikiem rolniczym na drodze krajowej nr 12. Kierowca miał blisko dwa promile alkoholu w swoim organizmie.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 14 października. Na krajowej "12" na odcinku Wschowa - Jędrzychowice kierujący ciągnikiem kosił trawę na poboczu drogi. Nagle 62-latek zjechał do rowu.

Pijany dachował ciągnikiem rolniczym

Traktor przewrócił się na dach, natomiast jego kierowca zdołał wyjść z pojazdu o własnych siłach. Zdarzeniem zainteresował się patrol policji ze Wschowy, który akurat jechał po DK12.

- Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego. Jak się okazało, przypuszczenia były słuszne. Badanie trzeźwości 62-latka wykazało prawie dwa promile alkoholu w organizmie - relacjonuje kom. Maja Piwowarska, rzecznik wschowskiej policji.

Ciągnik został usunięty z rowu i zabezpieczony na policyjnym parkingu. Kierowca stracił już prawo jazdy, a w najbliższym czasie usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych grzywny.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Świdnica: Zaczynali od 3 autobusów, teraz jest ich 17. ZKP zastąpiło PKS Zielona Góra (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u