Zatrucie czadem w Skwierzynie. Cztery osoby trafiły do szpitala (ZDJĘCIA)

05 listopad 2022
Zatrucie czadem w Skwierzynie. Cztery osoby trafiły do szpitala Fot. OSP Skwierzyna

Rozszczelniony piecyk gazowy w budynku wielorodzinnym w Skwierzynie doprowadził do zatrucia czadem czterech osób. Poszkodowani trafili do szpitala.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Międzyrzeczu w piątkowy wieczór, 4 listopada, około godziny 21:20. Mieszkańcy budynku przy ulicy Matejki w Skwierzynie poinformowali, że w obiekcie prawdopodobnie ulatnia się czad.

Do akcji wyruszyły dwa zastępy z miejscowej jednostki OSP Skwierzyna oraz dwa samochody Państwowej Straży Pożarnej z Międzyrzecza.

Cztery osoby poszkodowane

- Kiedy pierwszy zastęp dojechał na miejsce, z budynku wyszła kobieta, blada jak ściana i zataczając się i powiedziała strażakom, że w mieszkaniu jest trójka dzieci - relacjonują ochotnicy ze Skwierzyny.

Na miejsce wysłano dodatkowo trzy zespoły pogotowia. W międzyczasie strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne od razu udali się do wskazanego mieszkania. W środku faktycznie znajdowało się troje dzieci. Wszystkie zostały ewakuowane i przekazane medykom. Jednocześnie ewakuowano też 22 mieszkańców budynku.

Po dokładnym przeglądzie mieszkania przy użyciu detektorów wielogazowych wszystko było już jasne. Przyczyną ulatniania się tlenku węgla był rozszczelniony piecyk gazowy.

Czad - cichy zabójca

Przypominamy, że czad to bezbarwny, bezwonny i silnie trujący gaz. Zatrucia tlenkiem węgla są częstą przyczyną utraty zdrowia i życia. Aby zabezpieczyć się przed niebezpieczeństwem, należy regularnie kontrolować urządzenia grzewcze oraz zakupić specjalne czujki tlenku węgla, które w porę zaalarmują nas o zagrożeniu.

Detektor czadu możemy kupić za maksymalnie 150 złotych. W momencie wykrycia tlenku węgla od razu skutecznie poinformuje nas o zagrożeniu. Alarm jest na tyle głośny, że obudzi każdą śpiącą osobę. To mała inwestycja w duże bezpieczeństwo.

Przeczytaj też: Pijany kierowca przyjechał na stację paliw w Skwierzynie. Miał ponad 1,5 promila alkoholu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u