Ciężarówka pełna nielegalnych śmieci w Lubuskiem. Została zatrzymana przy granicy

24 listopad 2022
Autor: 
Ciężarówka pełna nielegalnych śmieci w Lubuskiem Fot. WIOŚ Zielona Góra

Transport nielegalnych odpadów zatrzymany w Lubuskiem przy polsko-niemieckiej granicy. Ciężarówkę pełną śmieci ujawnili celnicy i WIOŚ Zielona Góra.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze wspólnie z Krajową Administracją Skarbową cyklicznie kontrolują pojazdy, które poruszają się po drogach. Ich uwagę przykuwają przede wszystkim samochody ciężarowe. Wszystko po to, aby udaremniać transport nielegalnych odpadów.

Wpadła ciężarówka wypełniona nielegalnymi odpadami

Identycznie było w ostatnich dniach w rejonie granicy z Niemcami. Wówczas w pobliżu Świecka w wyniku działań celników oraz pracowników WIOŚ do rutynowej kontroli zatrzymano między innymi kierującego pojazdem marki Daf. Wystarczyło szybkie spojrzenie do środka naczepy i przedstawiciele służb wiedzieli już, że był to dobry "strzał". Ciężarówka była wypełniona różnymi śmieciami.

- Nielegalny transport odpadów zawierał odpady papieru, kartonu i wyrobów papierniczych wraz z domieszkami odpadów z tworzyw sztucznych i opakowań wielomateriałowych - wymienia Joanna Michalik-Pietraszak, rzecznik WIOŚ Zielona Góra.

Sprawę prowadzi teraz Krajowa Administracja Skarbowa. Cały transport został zabezpieczony do czasu zakończenia postępowania w sprawie cofnięcia towaru do wysyłającego.

Przeczytaj też: Rondo na krajowej "32" koło Sulechowa już ukończone. Kosztowało blisko 5,8 miliona (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u