Pożar hali w Zielonej Górze. Sytuacja ciągle nie jest opanowana. Trwa walka z ogniem (ZDJĘCIA)

02 grudzień 2022
Autor: 
Pożar hali w Zielonej Górze. Sytuacja ciągle nie jest opanowana Redakcja

Pożar w Zielonej Górze. Płonie hala magazynowa. Z ogniem walczy dwadzieścia zastępów straży pożarnej. Sytuacja cały czas nie jest opanowana. Wezwano wsparcie.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w piątek, 2 grudnia, tuż po godzinie 16:25. Świadkowie poinformowali, że w ogniu stanęła hala magazynowa przy ulicy Racula-Głogowska. To budynek o powierzchni około 400 metrów kwadratowych.

Początkowo do akcji zadysponowano zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz OSP Racula. W chwili dojazdu pierwszego samochodu gaśniczego na miejsce zdarzenia ogień obejmował już praktycznie większość budynku. Wówczas rozpoczęto dosyłanie kolejnych sił i środków z terenu miasta oraz gminy Świdnica. Z czasem do akcji wyruszyła także Wojskowa Straż Pożarna z Czerwieńska oraz wsparcie z Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli.

Łącznie na miejscu pracuje już 20 zastępów straży pożarnej, w tym między innymi drabina mechaniczna oraz cysterna o pojemności 25 tysięcy litrów wody. Wszyscy strażacy, którzy bezpośrednio działają w rejonie budynku, są wyposażeni w aparaty powietrzne. Duży wysiłek ratowników prowadzi do szybkiego opróżniania butli, dlatego w tym celu dojechał specjalny pojazd z agregatem do nabijania powietrza.


Poniżej relacja z miejsca pożaru. Dalsza część artykułu pod wideo:


Sytuacja nie jest opanowana

Działania gaśnicze prowadzone są z zewnątrz oraz drabiny mechanicznej. Strażacy nie wchodzą do środka budynku, ponieważ jest zbyt niebezpiecznie. W trakcie akcji większa część dachu zawaliła się do środka.

- Jest to kompleks magazynowy. Jedna hala praktycznie doszczętnie spłonęła, bronimy drugą halę odgrodzoną grubym murem przeciwpożarowym. Mamy nadzieję, że uda się ją uratować - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Sytuacja pożarowa cały czas nie jest opanowana. Działania strażaków potrwają z pewnością do późnych godzin nocnych. Po opanowaniu ognia ich zadaniem będzie dokładne dogaszenie pogorzeliska oraz przeprowadzenie niezbędnych prac rozbiórkowych.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. To będzie ustalał już biegły z zakresu pożarnictwa. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. Straty są jedynie materialne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Godzina 20:15 - Do Zielonej Góry z pomocą wyruszyli strażacy z Międzyrzecza. W drodze jest specjalny pojazd kontenerowy oraz traktor należący do PSP. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ze wsparciem wysłano również ciężki samochód gaśniczy z Gubina.

Godzina 20:55 - Pożar został już zlokalizowany. Ogień nie rozprzestrzenia się dalej. Trwa próba wycięcia części poszycia dachu, aby umożliwić podanie srodka gaśniczego do wewnątrz.

03.12 | Godzina 1:00 - Działania strażaków na miejscu pożaru zostały już praktycznie zakończone. Trwa dozorowanie pogorzeliska.

Przeczytaj też: Napad na pracownika kantoru w Zielonej Górze. Sprawcy zabrali gotówkę (ZDJĘCIA, FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u