Wyciek gazu koło Gorzowa. Dwie osoby zostały poszkodowane. Ewakuowano ludzi

03 grudzień 2022
Autor: 
Wyciek gazu koło Gorzowa. Dwie osoby zostały poszkodowane Redakcja/archiwum

Wyciek gazu w miejscowości Łupowo koło Gorzowa Wielkopolskiego. Dwie osoby zostały poszkodowane. Ewakuowano mieszkańców z okolicznych domów.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim w sobotnie przedpołudnie, 3 grudnia, tuż przed godziną 10:00. Z informacji, która wpłynęła, wynikało, że przy ulicy Polnej w Łupowie (gmina Bogdaniec) doszło do wybuchu gazu.

W miejscu zdarzenia budowano kolejny gazociąg. Nagle w trakcie wykonywania plac budowlanych operator koparki miał uszkodzić rurę gazową średniego ciśnienia, która znajdowała się tuż obok. Szybko okazało się jednak, że doszło do wycieku, a nie wybuchu gazu, jak podawano w zgłoszeniu do służb.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dzień Otwarty Notariatu w Zielonej Górze

Dwie osoby poszkodowane

Na miejscu pracowało dziesięć zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Działała m.in. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego z Gorzowa, a także cysterna gaśnicza o pojemności 25 tysięcy litrów wody. Zaalarmowani zostali też strażacy z OSP Deszczno i OSP Kłodawa, którzy w zamian za PSP zabezpieczali teren miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Do Łupowa przyjechały również patrole policji oraz zespoły pogotowia. W wyniku wybuchu poszkodowane zostały dwie osoby. Wiadomo, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Przeprowadzono ewakuację

Służby zarządziły całkowitą ewakuację mieszkańców z pobliskich domów. Ponadto jak informuje PKP PLK, wstrzymany został ruch pociągów na odcinku Gorzów Wielkopolski - Bogdaniec. Przerwa w dostawie gazu może nastąpić do poniedziałku, 5 grudnia.

- Informujemy, że na terenie Gminy Bogdaniec, może nastąpić przerwa w dostawie gazu. Osoby, które będą miały trudności z ogrzaniem mieszkań, prosimy o kontakt ze Sztabem Kryzysowym Gminy Bogdaniec p. Mariuszem Kulesza (609 093 112) lub Rafałem Deptuła (665 007 422) - informuje Urząd Gminy w Bogdańcu.

Przeczytaj też: Pożar hali w Zielonej Górze. Trwa walka z ogniem (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u