Brutalny atak we wsi Borowe. Kobieta walczy o życie. Policja zatrzymała sprawcę po obławie (ZDJĘCIA)

09 grudzień 2022
Brutalne pobicie we wsi Borowe. Kobieta walczy o życie Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Policja zatrzymała po obławie 25-latka, który brutalnie ranił kobietę w miejscowości Borowe pod Żaganiem. Poszkodowana walczy o życie.

Wszystko wydarzyło się w piątkowy poranek, 9 grudnia. Wówczas na teren jednej z posesji we wsi Borowe (gmina Iłowa) 25-latek przyniósł nieprzytomną, ranną kobietę. To była jego partnerka. Następnie mężczyzna od razu oddalił się w nieznanym kierunku. Wcześniej o całym zajściu miał on powiadomić swojego ojca.

Po czasie na miejsce wezwano zespół pogotowia ratunkowego. Ranna kobieta z licznymi, ciężkimi obrażeniami została przetransportowana do szpitala w Żarach. Następnie przewieziono ją do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Medycy cały czas oceniają stan poszkodowanej jako bardzo ciężki. Kobieta walczy o życie.

Policyjna obława, zatrzymano 25-latka

Gdy sprawa trafiła do policji, natychmiast rozpoczęła się wielka obława. W działania włączono policjantów z Żagania i ościennych komend oraz funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji, w tym m.in. mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Łącznie była to spora ilość mundurowych z wielu wydziałów i komórek.

Mundurowi przeczesywali okoliczne miejscowości oraz lasy. Ponadto w wielu miejscach na terenie województwa lubuskiego ustawiono posterunki blokadowe. Tak było m.in. w Nowogrodzie Bobrzańskim w powiecie zielonogórskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich są już na finiszu

Policyjna obława została zakończona przed godziną 20:00. Wówczas poszukiwany 25-latek został zatrzymany na obwodnicy Żagania.

- 25-latek miał ukrywać się w lesie. Policjanci odcinali mu drogę potencjalnej ucieczki, aby nie stanowił on zagrożenia dla osób postronnych. Osaczony mężczyzna próbował wydostać się z policyjnej obławy. Przemieszczał się samochodem obwodnicą Żagania, gdzie został zatrzymany przez policjantów kryminalnych - relacjonuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Może usłyszeć zarzut usiłowania zabójstwa

Prawdopodobnie jeszcze dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu ruszą czynności procesowe z udziałem 25-letniego mężczyzny. Śledczy będą ustalać wszelkie szczegóły i okoliczności tego zdarzenia.

- Ustalane są dokładne okoliczności tego zdarzenia i motyw działania napastnika. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Mężczyzna może nawet usłyszeć zarzut usiłowania zabójstwa - informuje podinsp. Maludy.

Aktualizacja: Partner brutalnie skatował swoją kobietę we wsi Borowe. Ciężko ranna zmarła w szpitalu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u