Pożar w Żaganiu. Płonęło mieszkanie w bloku. Policja zatrzymała 19-latka (ZDJĘCIA)

16 luty 2023
Autor: 
Pożar w Żaganiu. Płonęło mieszkanie w bloku Fot. OSP Iłowa

Pożar w Żaganiu. Płonęło mieszkanie w bloku przy ulicy Keplera. Lokal prawdopodobnie podpalił 19-latek, którego zatrzymała już policja.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Żaganiu w czwartkowe popołudnie, 16 lutego, po godzinie 12:30. W ogniu stanęło mieszkanie w bloku przy ulicy Keplera. Był to lokal znajdujący się na czwartym piętrze.

Do akcji wyruszyły cztery zastępy straży pożarnej z miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Dodatkowo do miasta zjechały samochody gaśnicze z jednostek OSP Iłowa oraz OSP Dzietrzychowice.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chwila relaksu

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne od razu rozwinęli linię gaśniczą po klatce schodowej budynku, a następnie udali się do płonącego mieszkania. W międzyczasie ruszyła ewakuacja całego bloku. Łącznie obiekt musiało opuścić około 10 mieszkańców.

Po kilkunastu minutach działań sytuacja pożarowa została opanowana. Ogień udało się opanować przy użyciu gaśniczej piany sprężonej. Od tego momentu rozpoczęło się dokładne dogaszanie. Jednocześnie strażacy wyrzucali z lokalu między innymi meble, które były objęte ogniem. Wszystko po to, aby dokładnie przelać je na zewnątrz.

To podpalenie? Policja zatrzymała 19-latka

W związku z pożarem policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę. Nastolatek podejrzewany jest o podpalenie mieszkania. Mundurowi cały czas prowadzą czynności w tej sprawie.

Działania strażaków na miejscu zostały już zakończone, a ludzie wrócili do swoich mieszkań. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. Straty są jedynie materialne.

Przeczytaj też: Wschowa: Policyjny pościg za 21-latkiem. Drogę zablokował mu kierowca ciężarówki (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u