Ruszyła wielka akcja policji na DK12 w Lubuskiem. Są masowe kontrole prędkości (ZDJĘCIA, FILM)

24 marzec 2023
Autor: 
Ruszyła wielka akcja policji na DK12 w Lubuskiem Redakcja

Na drodze krajowej nr 12 w Lubuskiem ruszyła dziś wielka akcja policji. Mundurowi kontrolują głównie prędkość pojazdów. To w związku ze śmiertelnymi wypadkami.

Lubuska Policja prowadzi od dziś, 24 marca, intensywne działania na drodze krajowej nr 12 przebiegającej przez powiaty żarski, żagański oraz wschowski. Na trasie pojawiły się między innymi nieoznakowane radiowozy wchodzące w skład specjalnej grupy SPEED utworzonej do zwalczania piractwa drogowego.

Mundurowi z Wydziałów Ruchu Drogowego porozstawiani w różnych miejscach na krajowej "12" wykorzystują oczywiście także laserowe mierniki prędkości. W działania zaangażowani są także operatorzy drona z Komendy Wojewódzkiej Policji. Bezzałogowy Statek Powietrzny pozwala na obserwację drogi z dużej odległości i rejestruje wykroczenia popełniane przez kierujących.


Pożniej materiał z akcji policji. Dalsza część artykułu pod wideo:


- Dronem jesteśmy w stanie zarejestrować wykroczenie, a nawet numery rejestracyjne pojazdu. Wyłapujemy niebezpieczne zachowania, jak na przykład wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Kierowcy w pierwszym momencie z reguły próbują się tłumaczyć, ale gdy informujemy, że nagranie zostało zarejestrowane, wtedy zazwyczaj dyskusje już się kończą - mówi mł. asp. Tomasz Stelmach z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

Wielu piratów drogowych i śmiertelne wypadki

Mundurowi podkreślają, że intensywne działania są odpowiedzią na zachowania kierowców. W ostatnich tygodniach na lubuskim odcinku DK12 odnotowano łącznie 5 wypadków, w których życie straciły 2 osoby, a 6 odniosło obrażenia. Doszło też do 38 kolizji. Ponadto zarejestrowano wiele przypadków łamania drogowego prawa.

- Kulturalni kierowcy nie mają się czego obawiać, ale piraci drogowi muszą zniknąć z polskich dróg. Przeprowadzanie takich działań jest konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo. Duża rola spoczywa jednak na samych kierowcach, bo to od nich ostatecznie zależy, jak będzie krystalizował się stan bezpieczeństwa drogowego - podkreśla podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Kierowcy, którzy będą mocno przekraczać prędkość, muszą liczyć się ze sporymi mandatami, a nawet utratą prawa jazdy, które można bardzo szybko stracić w terenie zabudowanym.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek w Wymiarkach. Nie żyje rowerzysta, zmarł w szpitalu (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u