Trzciel: Jechał skuterem pod wpływem alkoholu. Okazało się, że jest poszukiwany

25 marzec 2023
Autor: 
Trzciel: Jechał skuterem pod wpływem alkoholu Redakcja

Wpadł, bo jechał skuterem z włączonym kierunkowskazem na terenie gminy Trzciel. 31-latek był pod wpływem alkoholu. Ponadto na jaw wyszło, że jest poszukiwany.

Wszystko wydarzyło się w środę, 22 marca. Patrol międzyrzeckiej policji z Wydziału Ruchu Drogowego prowadził działania na terenie gminy Trzciel.

- W trakcie patrolu jednej z miejscowości mundurowi zwrócili uwagę na kierującego skuterem, który jechał z nieustanie włączonym kierunkowskazem. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać motorowerzystę do kontroli drogowej - relacjonuje mł. asp. Mateusz Maksimczyk, rzecznik policji w Międzyrzeczu.

Był pod wpływem alkoholu

Tuż po zatrzymaniu policjanci wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 31-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, czyli miał od 0,2 do 0,5 promila alkoholu. To jednak nie wszystko.

- Sprawdzenie w policyjnych bazach informatycznych dało wynik, iż mężczyzna jest poszukiwany w celu doprowadzenia do Aresztu Śledczego. Policjanci dokonali również kontroli stanu technicznego motoroweru, w wyniku której ujawniono szereg nieprawidłowości, w tym brak aktualnych badań technicznych oraz polisy OC - informuje mł. asp. Maksimczyk.

Motorowerzysta został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Przeczytaj też: Nocne dachowanie na krajowej "27" koło Świdnicy. Kierowca uciekł


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u