Pożar w Zielonej Górze. Zapaliła się sadza w kominie (ZDJĘCIA)

03 kwiecień 2023
Pożar w Zielonej Górze. Zapaliła się sadza w kominie Redakcja

Pożar w Zielonej Górze. W budynku mieszkalnym zapaliła się sadza w kominie. Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej.

Informacja o pożarze wpłynęła do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w poniedziałkowy wieczór, 3 kwietnia, po godzinie 20:00. Zgłaszający poinformował, że ogień pojawił się na dachu domu przy ulicy Pawiej.

Do akcji zadysponowano trzy zastępy, w tym drabinę mechaniczną z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przy ul. Kożuchowskiej. Dodatkowo na miejsce przyjechały samochody z jednostek OSP Racula oraz OSP Ochla.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielonogórscy pięcioboiści jadą na Igrzyska

Zapaliła się sadza w kominie

Po przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, że doszło do pożaru sadzy w kominie. Od tej pory działania strażaków polegały między innymi na wygaszeniu paleniska. Następnie ratownicy wyposażeni w aparaty powietrzne dostali się na dach, aby dokładnie przeczyścić przewód kominowy. Całość jest na bieżąco monitorowana przy pomocy kamery termowizyjnej.

Sytuacja pożarowa szybko została opanowana. Działania strażaków potrwają łącznie przez około godzinę.

Pożary kominów to prawdziwa plaga

Przypominamy, że takie pożary często spowodowane są zaniedbaniami ze strony samych użytkowników. Główną przyczyną jest brak czyszczenia przewodów kominowych lub palenie mokrym drewnem czy śmieciami. Ponadto zdarza się, że z powodu niesprawności przewodu kominowego dochodzi do podtruć tlenkiem węgla, czyli czadem.

Niestety coroczne apele straży pożarnej i kominiarzy nie pomagają. W naszym regionie do takich pożarów dochodzi bardzo często.

Przeczytaj też: Przeładowany dostawczak zatrzymany na trasie S3 w Lubuskiem. Ważył ponad 8 ton (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u