Bus z nielegalnymi imigrantami zatrzymany przy granicy z Niemcami. Wiózł ich obywatel Ukrainy

04 kwiecień 2023
Autor: 
Bus z nielegalnymi imigrantami zatrzymany przy granicy z Niemcami Fot. NOSG

Samochód z nielegalnymi imigrantami zatrzymany przez pograniczników w powiecie żarskim. 51-letni Ukrainiec wiózł do Niemiec trzech obywateli Syrii.

W ostatnich dniach funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Tuplicach podlegającej pod Nadodrzański Oddział Straży Granicznej przeprowadzili zatrzymanie "kuriera", który transportował nielegalnych imigrantów. Pojazd ujawniono na terenie powiatu żarskiego tuż przy granicy z Niemcami.

Za kierownicą siedział 51-letni obywatel Ukrainy. Przewoził on trzech Syryjczyków, którzy posiadali przy sobie syryjskie paszporty, ale nie posiadali ważnej wizy lub innego dokumentu uprawniającego do wjazdu i pobytu w Polsce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Chcieli dostać się do Niemiec

- Jak ustalili funkcjonariusze, Ukrainiec miał jak najszybciej wywieźć obywateli Syrii samochodem osobowym na terytorium Niemiec. 51-latek został zatrzymany za pomoc cudzoziemcom w nielegalnym przekroczeniu granicy. Usłyszał prokuratorskie zarzuty i poddał się karze 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres próby wynoszący 2 lata - relacjonuje ppor. SG Paweł Biskupik, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W sprawie zatrzymali zostali oczywiście też Syryjczycy. Wszyscy usłyszeli zarzuty przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom we współdziałaniu z innymi osobami i dobrowolnie poddali karze. Dwóch otrzymało karę 5 miesięcy więzienia z warunkowym zawieszeniem na okres roku, natomiast trzeci został ukarany także 5 miesiącami pozbawienia wolności, ale z warunkowym zawieszeniem na okres 2 lat.

Przeczytaj też: Pożar w Zielonej Górze. Zapaliła się sadza w kominie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u