Krosno Odrzańskie: Pijany jechał hulajnogą elektryczną pod prąd. Dostał spory mandat

04 kwiecień 2023
Autor: 
Krosno Odrzańskie: Pijany jechał hulajnogą elektryczną pod prąd Redakcja/archiwum

Pijany jechał hulajnogą elektryczną w Krośnie Odrzańskim. Podróżował pod prąd, więc zatrzymała go policja. 29-latek dostał 2,5 tysiąca złotych mandatu.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 31 marca, w Krośnie Odrzańskim. Patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego znajdując się na ulicy Piastów, zwrócił uwagę na mężczyznę poruszającego się hulajnogą elektryczną.

- Kierujący jechał pod prąd - relacjonuje kom. Justyna Kulka, rzecznik policji w Krośnie Odrzańskim.

Mężczyzna był nietrzeźwy

Mundurowi zatrzymali mężczyznę do kontroli. Szybko okazało się, że był on pod wpływem alkoholu, co dokładnie potwierdziło tylko badanie alkomatem. 29-latek wydmuchał ponad pół promila alkoholu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kożuchów. Lubuskie Carcassonne

- W związku z nieodpowiedzianym zachowaniem mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych - informuje kom. Kulka.

Krośnieńscy policjanci przypominają jednocześnie wszystkim użytkownikom hulajnóg elektrycznych, że prócz kierowania pod wpływem alkoholu zabronione jest m.in. przewożenie innej osoby lub zwierząt oraz ciągnięcia i holowania innego pojazdu. Dodatkowo jadąc po chodniku lub drodze dla pieszych, mamy obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu.

Przeczytaj też: Bus z nielegalnymi imigrantami zatrzymany przy granicy z Niemcami. Wiózł ich obywatel Ukrainy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u