Jechał bez przerwy przez 17 godzin. "Rażąco naruszył czas pracy kierowcy"

15 wrzesień 2023
Autor: 
Jechał bez przerwy przez 17 godzin Fot. ITD Zielona Góra

Kierowca ciężarówki zatrzymany na trasie S3 za nic miał czas pracy kierowcy. Maksymalnie jechał bez przerwy przez 17 godzin, ale przewinień było więcej.

Inspekcja Transportu Drogowego bardzo często kontroluje pojazdy poruszające się lubuskim odcinkiem trasy S3. Tak było też we wtorek, 12 lipca. Jeden z patroli ITD Zielona Góra w trakcie służby zatrzymał do sprawdzenia polską ciężarówkę, którą przewożono odzież ze Szprotawy do Gdyni.

Jechał bez przerwy przez 17 godzin

Inspektorzy sprawdzali między innymi zapisy tachografu. Szybko wyszło na jaw, że w ciągu ostatnich 28 dni kierowca 40-tonowej ciężarówki wielokrotnie rażąco naruszył przepisy dotyczące czasu pracy kierowców.

- Najpoważniejsze z nich to przekroczenie czasu jazdy dziennej o 17 godzin i 23 minuty, skrócenie odpoczynku dziennego o 6 godzin i 50 minut oraz przekroczenie czasu jazdy bez przerwy o 4 godziny i 28 minut - informuje Inspekcja Transportu Drogowego.

Kary dla kierowcy, jego szefa i pracownika firmy

Mundurowi ukarali kierowcę mandatami karnymi. Kary pieniężne czekają również jego szefa i osobę zarządzającą transportem w przedsiębiorstwie.

- Suma kar finansowych za wszystkie stwierdzone naruszenia wyniosła prawie 50 tysięcy złotych. Jednak ze względu na ustawowe ograniczenie wysokości kary pieniężnej przedsiębiorcy grozi 12 tysięcy złotych kary, a osobie zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie 3 tysiące złotych kary - przekazuje ITD.

Przeczytaj też: Pożar samochodu z carsharingu w lesie koło Cybinki. Spłonął doszczętnie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u