Pijany kierowca przyjechał na policję. Policjanci przecierali oczy ze zdumienia

14 listopad 2023
Autor: 
Pijany kierowca przyjechał na policję Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Był pod wpływem alkoholu i prowadził samochód. Pijany przyjechał na policję w Skwierzynie, gdzie miał być przesłuchiwany. Policjanci byli bezwzględni.

Takiej służby policjanci z Posterunku Policji w Skwierzynie na pewno się nie spodziewali. W piątek, 10 listopada, zgłosił się do nich 66-letni mężczyzna, którego mieli przesłuchać do jednej ze spraw.

W trakcie rozpoczęcia czynności mundurowi wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Postawnowili więc sprawdzić jego stan trzeźwości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Pijany przyjechał na policję - stracił prawo jazdy

Szybko okazało się, że mężczyzna przyjechał na komisariat będąc pod wpływem alkoholu.

- Podjęte działania doprowadziły do skierowania sprawy w zupełnie innym kierunku. Zamiast zajmować się jedynie zdarzeniem drogowym, którego był uczestnikiem, mundurowi przeprowadzili czynności związane z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości - relacjonuje mł. asp. Mateusz Maksimczyk, rzecznik policji w Międzyrzeczu.

Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie 66-latka było ponad pół promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Dodatkowo już wkrótce będzie odpowiadał on za popełnione przestępstwo przed sądem.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Nocny pożar w Żaganiu. Płonął sklep meblowy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u