To on zamordował kobietę w Brójcach. Nastolatkowi grozi dożywocie

04 styczeń 2024
Autor: 
To on zamordował kobietę w Brójcach. Nastolatkowi grozi dożywocie Lubuska Policja

Sprawa brutalnego morderstwa 75-latki w Brójcach została rozwiązana. Policjanci zatrzymali 19-latka i przedstawili mu zarzut zabójstwa. Młodemu mężczyźnie grozi teraz dożywocie.

Lubuscy policjanci potwierdzają, że zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o zabójstwo 75-latki w Brójcach. Młody mężczyzna, mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego, został zatrzymany pod koniec 2023 roku. Z nieoficjalnych ustaleń portalu NewsLubuski.pl wynika, że dzień po zatrzymaniu w mieszkaniu zamordowanej kobiety została przeprowadzona wizja lokalna

- Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii laboratorium kryminalistycznego, uzyskane wyniki badań zabezpieczonych śladów, pozwoliły na wskazanie osoby, która najprawdopodobniej dopuściła się popełnienia przestępstwa - napisał podinsp. Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. 

Zabójstwo 75-latki w Brójcach

Ciało samotnej 75-latki zostało odnalezione w jej mieszkaniu pod koniec września 2023 roku. Śledczy szybko ustalili, że doszło do zabójstwa kobiety. Mieszkańcy Brójec byli przerażani, ponieważ zabójstwo 75-latki było drugim, do którego doszło w ciągu kilku miesięcy we wsi. Pod koniec lutego br. doszło do zabójstwa mieszkającej samotnie 82-latki

Intensywne czynności przeprowadzone przez śledczych pozwoliły na zawężenie kręgu podejrzanych, ale na wiele tygodni sprawa utknęła w martwym punkcie, a zabójca wciąż chodził na wolności. Przełom nastąpił dopiero pod koniec 2023 roku.

Intensywne czynności policji ws. zabójstwa w Brójcach

- Powołano specjalny zespół, w skład którego weszli doświadczeni funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zajmujący się na co dzień tego typu zdarzeniami - dodał podinsp. Marcin Maludy. 

Mundurowi zabezpieczyli na miejscu zbrodni liczne ślady kryminalistyczne, które były później wnikliwie analizowane przez wielu specjalistów. - Istotny dowodowo udział w czynnościach mieli biegli z Zakładu Genetyki Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Wszystkie te działania skutkowały systematycznym zawężaniem kręgu osób podejrzanych o zabicie kobiety - zaznaczył Maludy.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KN

Coś bym o sobie napisał, ale jeszcze to chwilę potrwa ...Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u