Atak hakerski na Uniwersytet Zielonogórski. Serwisy przestały działać

07 styczeń 2024
Atak hakerski na Uniwersytet Zielonogórski. Serwisy przestały działać Redakcja/Archiwum, Screen/ck.uz.zgora.pl

Część stron internetowych należących do Uniwersytetu Zielonogórskiego przestała działać. Doszło do "celowego ataku hakerskiego" na Centrum Przetwarzania Danych UZ. 

Nie działa uniwersytecka poczta, system centralnego druku, system pobierania kluczy z depozytora oraz systemy biblioteczne uczelni. Wszystko jest spowodowane celowym atakiem hakerskim, jaki został przypuszczony w nocy z 5 na 6 stycznia na serwery Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Atak hakerski na strony Uniwersytetu Zielonogórskiego

- Zostały zablokowane wszystkie serwisy działające w środowisku wirtualizacji utrzymywanym w Centrum Komputerowym Uniwersytetu Zielonogórskiego - napisali przedstawiciele Centrum Komputerowego UZ w specjalnym komunikacie. 

Obecnie nie wiadomo, kto dopuścił się ataku. - Aktualnie prowadzone są prace polegające na analizie zabezpieczeń, inwentaryzacji strat oraz stopniowym przywracaniu środowiska serwerów, oraz danych - dodano w komunikacie.

Uczelnia zaznaczyła, że atak hakerski nie wpływa na organizację zajęć. - Zajęcie dydaktyczne będą odbywały się bez zmian, zgodnie z planem - dodano. Niestety z powodu ataku studenci stracili możliwość dostępu do planów zajęć.

Przeczytaj też: Obywatelskie zatrzymanie o poranku. 22-latek nie wrócił do domu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u