Młody mężczyzna wpadł w ręce policji. "Ma kryminalną przeszłość"

14 marzec 2024
Autor: 
Młody mężczyzna wpadł w ręce policji. "Ma kryminalną przeszłość" Fot. KPP Sulęcin

Seryjny włamywacz zatrzymany przez policję z Sulęcina. 24-letni mężczyzna kradł na terenie gminy Torzym. Jest doskonale znany mundurowym.

W ostatnim czasie do Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie spływały liczne zawiadomienia od mieszkańców gminy Torzym, którzy informowali kradzieżach z włamaniem.

- Sprawca za cel obierał sobie głównie domki letniskowe i pomieszczenia gospodarcze. Pokonując zabezpieczenia, dostawał się do ich wnętrza, skąd przywłaszczał między innymi elektronarzędzia, wędki oraz gotówkę - relacjonuje mł. asp. Klaudia Biernacka, rzecznik sulęcińskiej policji.

Złodziej Torzym. 24-latek zatrzymany

Działania podjęte przez mundurowych, w tym także miejscowego dzielnicowego, pozwoliły na ustalenie tożsamości złodzieja.

- Okazał się nim 24-latek z kryminalną przeszłością. Jak wyliczyli funkcjonariusze, łączna wartość strat jego przestępczej działalności wyniosła nie mniej jak 16 tysięcy złotych - informuje mł. asp. Biernacka.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania popełnienia tych czynów. Teraz przestępca musi liczyć się z karą do nawet 15 lat więzienia. Kara jest większa, ponieważ 24-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Przeczytaj też: To nowi policjanci i policjantki w Lubuskiem (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u