Akcja ITD na S3. Zatrzymano przeładowane ciężarówki (ZDJĘCIA)

14 marzec 2024
Autor: 
Akcja ITD na S3. Zatrzymano przeładowane ciężarówki Fot. ITD

Inspekcja Transportu Drogowego prowadziła działania na trasie S3 w Lubuskiem. Wpadły przeładowane ciężarówki.

Funkcjonariusze z lubuskiej ITD kolejny raz ważyli pojazdy poruszające się po drodze ekspresowej S3. Tym razem zamiast busów i dostawczaków postawiono na ciężarówki. Akcja odbywała się na S3 w rejonie Sulechowa.

Mundurowi zatrzymali w trakcie działań cztery pojazdy. Wszystkie były przeładowane.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Przeładowane ciężarówki na S3

- Najcięższa była ciężarówka, którą przewożono dwa kontenery. Ważyła 48,5 tony przy dopuszczalnej masie całkowitej 40 ton, czyli o 8,5 tony za dużo. Miała ona również przeciążoną oś napędową o 1,9 tony. Nacisk tej osi wyniósł 13,4 tony przy dopuszczalnym nacisku 11,5 tony - informuje Inspekcja Transportu Drogowego.

Kolejna ciężarówka, którą przewożono maszynę leśną, ważyła 47,2 tony (7,2 tony ponad normę). Ona również miała przeciążoną oś napędową.

- Kierowca posiadał informację na desce rozdzielczej pojazdu o naciskach osi, ale jak wyjaśnił inspektorom, był przekonany, że źle pokazuje. Ponadto pojazd ten wraz z ładunkiem był za wysoki, za długi i za szeroki - dodają mundurowi z ITD.

Pozostałe dwie ciężarówki ważyły odpowiednio 45 i 42,5 tony. Ta pierwsza miała również przeciążoną oś napędową. Nacisk tej osi wyniósł 13,75 tony, czyli o 2,25 tony za dużo.

Akcja ITD na S3. Kierowcy z mandatami

Kierowców nienormatywnych pojazdów ukarano mandatami, a pojazdy usunięto na parking strzeżony do czasu usunięcia nieprawidłowości. Kara finansowa czeka również przedsiębiorców, którzy wykonywali te przejazdy. Wobec nich zostały wszczęte postępowania administracyjne.

Przeczytaj też: Młody mężczyzna wpadł w ręce policji. "Ma kryminalną przeszłość"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u