Skuteczne działania w walce z przestępczością narkotykową (ZDJĘCIA)

28 luty 2018
Autor: 

W wyniku działań operacyjnych policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze ustalili, że pewien mieszkaniec Zielonej Góry może posiadać w swoim mieszkaniu znaczne ilości narkotyków: marihuany i amfetaminy. Funkcjonariusze ustalili dokładny adres zamieszkania mężczyzny, a następnie podjęli decyzję o jego zatrzymaniu i przeszukaniu mieszkania.

Wytypowany mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic miasta, był kompletnie zaskoczony. Po zatrzymaniu policjanci pojechali wraz z nim do jego mieszkania. Podczas czynności byli obecni współpracujący z policjantami funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Zielonej Górze – Babimoście wraz z psem do wykrywania narkotyków. W mieszkaniu podczas przeszukania znaleziono ponad 90 gramów marihuany, 63 gramy amfetaminy i 32 tabletki ecstasy.

Badania wykonane testerami narkotykowymi potwierdziły, że zabezpieczone substancje – susz roślinny i biały proszek - to narkotyki. Ponadto policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu także wagi elektroniczne i telefony komórkowe. Zatrzymany mężczyzna to 34-letni zielonogórzanin, znany policji i już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. 34-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i usiłowania wprowadzenia ich do obrotu. Za te przestępstwa według Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. W stosunku do mężczyzny Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze podjął decyzję o zastosowaniu dozoru policyjnego. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci prowadzą dalsze czynności. Tylko od początku tego roku policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową wszczęli 29 spraw w sprawie o przestępstwa narkotykowe, w których zatrzymane osoby usłyszały zarzuty m.in. posiadania, udzielania lub wprowadzania narkotyków do obrotu. Policjanci przedstawili zarzuty 25 osobom z czego 2 osoby zostały tymczasowo aresztowane.

źródło: KMP Zielona Góra

TAGI
MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

 • Policjanci zatrzymali Słowaka, który przewoził w bagażniku 18 kilogramów narkotyków

  Policjanci zatrzymali Słowaka, który przewoził w bagażniku 18 kilogramów narkotyków

  Funkcjonariusze ruchu drogowego którzy pełnili służbę na drogach powiatu nowosolskiego, wytypowali do kontroli kierowcę audi. Podczas niej ujawnili w bagażniku samochodu dwie podróżne torby. Kiedy je otwarto okazało się, że w środku znajdują się narkotyki - 18 kg marihuany.

 • W magazynie znajdowały się narkotyki warte ponad milion euro

  W magazynie znajdowały się narkotyki warte ponad milion euro

  Dzięki współpracy CBŚP i niemieckiej Policji rozbito międzynarodową grupę przestępczą i zlikwidowano w Poczdamie magazyn narkotyków.

 • 60-latek zamiast ogórków w słoikach trzymał 1,5 kilograma marihuany

  60-latek zamiast ogórków w słoikach trzymał 1,5 kilograma marihuany

  Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w domku letniskowym nad jeziorem posiadał 1,5 kilograma narkotyków. 13 słoików wypełnionych suszem zostało zabezpieczonych. Mężczyzna usłyszał 3 zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za co grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 • Gubin: W mieszkaniu znaleziono 4 kilogramy amfetaminy

  Gubin: W mieszkaniu znaleziono 4 kilogramy amfetaminy

  Szybki przekaz informacji pomiędzy policjantami z gubińskiego komisariatu, współpraca i zaangażowanie nawet w czasie wolnym od służby przyczyniły się do zabezpieczenia blisko czterech kilogramów amfetaminy. Ich czarnorynkowa szacunkowa wartość to 376 tys. złotych. Do sprawy zatrzymano pięć osób, w tym nieletniego.

 • Po narkotykach i bez uprawnień - policjanci przerwali niebezpieczną jazdę 26-latka

  Po narkotykach i bez uprawnień - policjanci przerwali niebezpieczną jazdę 26-latka

  Świebodzińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem będąc pod działaniem narkotyków i nie posiadając uprawnień. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili przy 26-latku środki odurzające w postaci metamfetaminy oraz ecstasy. Mężczyzna odpowie teraz za popełnione przestępstwa.

 • Krosno Odrz:. Uciekał przed policją bo miał przy sobie heroinę i kradziony rower

  Krosno Odrz:. Uciekał przed policją bo miał przy sobie heroinę i kradziony rower

  Policjanci z Krosna Odrzańskiego zatrzymali po pościgu 31-letniego kierowcę forda, który posiadał przy sobie heroinę. Ponadto funkcjonariusze znaleźli w bagażniku auta rower, który prawdopodobnie pochodzi z kradzieży. Źródło jego pochodzenie będzie wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem – grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u