Skuteczne działania w walce z przestępczością narkotykową (ZDJĘCIA)

28 luty 2018
Autor: 

W wyniku działań operacyjnych policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze ustalili, że pewien mieszkaniec Zielonej Góry może posiadać w swoim mieszkaniu znaczne ilości narkotyków: marihuany i amfetaminy. Funkcjonariusze ustalili dokładny adres zamieszkania mężczyzny, a następnie podjęli decyzję o jego zatrzymaniu i przeszukaniu mieszkania.

Wytypowany mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic miasta, był kompletnie zaskoczony. Po zatrzymaniu policjanci pojechali wraz z nim do jego mieszkania. Podczas czynności byli obecni współpracujący z policjantami funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Zielonej Górze – Babimoście wraz z psem do wykrywania narkotyków. W mieszkaniu podczas przeszukania znaleziono ponad 90 gramów marihuany, 63 gramy amfetaminy i 32 tabletki ecstasy.

Badania wykonane testerami narkotykowymi potwierdziły, że zabezpieczone substancje – susz roślinny i biały proszek - to narkotyki. Ponadto policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu także wagi elektroniczne i telefony komórkowe. Zatrzymany mężczyzna to 34-letni zielonogórzanin, znany policji i już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. 34-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i usiłowania wprowadzenia ich do obrotu. Za te przestępstwa według Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. W stosunku do mężczyzny Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze podjął decyzję o zastosowaniu dozoru policyjnego. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci prowadzą dalsze czynności. Tylko od początku tego roku policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową wszczęli 29 spraw w sprawie o przestępstwa narkotykowe, w których zatrzymane osoby usłyszały zarzuty m.in. posiadania, udzielania lub wprowadzania narkotyków do obrotu. Policjanci przedstawili zarzuty 25 osobom z czego 2 osoby zostały tymczasowo aresztowane.

źródło: KMP Zielona Góra

TAGI
Marcin Sepski

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.