Wideorejestrator skutecznym narzędziem w walce z kierowcami (ZDJĘCIA)

26 marzec 2018
Autor: 

Zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym i kilkanaście ujawnionych wykroczeń, to efekty pracy strzeleckiej drogówki z wykorzystaniem wideorejestratora i to tylko w czasie minionego weekendu. To potwierdza, że policyjna kamera w połączeniu z nieoznakowanym radiowozem w rękach czujnych policjantów, sprawdza się w walce z nieodpowiedzialnymi kierowcami.

Co jest najczęstszą przyczyną wypadków na drodze? Odpowiedz na to pytanie nie jest łatwa. Bez wątpienia jednak, nadmierna prędkość oraz jej niedostosowywanie do warunków na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn kolizji i wypadków. Większości z tych zdarzeń można by uniknąć, gdyby prędkość z jaką poruszały się pojazdy była odpowiednia do aktualnych warunków, a przede wszystkim zgodna z obowiązującymi przepisami prawa. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym skutkuje zatrzymaniem uprawnień do kierowania na okres trzech miesięcy. Warto pamiętać również o pozostałych, podstawowych zasadach bezpieczeństwa takich jak chociażby sposób przewożenia pasażerów.

Bez wątpienia o tej zasadzie nie pamiętał kierowca busa zatrzymany przez strzeleckich policjantów kilka dni temu w Dobiegniewie. Mężczyzna mimo, że przewoził w aucie drzewo postanowił nie robić „pustych przebiegów" i „upchnął" jeszcze dwóch pracowników. Niestety dla niego, taki sposób oszczędności mu nie popłacił, bo skończyło się, to dla niego mandatem i punktami karnymi.

Kolejna sytuacja potwierdzająca skuteczność policjantów wykorzystujących nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem, to przerwana niebezpieczna jazda kierowcy osobówki. Zdarzenie miało miejsce w niedzielę 25 marca w Gościmiu (pow. strzelecko-drezdenecki). To tutaj kierowca jechał przez miejscowość 102 km/h. Z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i ukarali mandatem.

O skuteczności policjantów korzystających z wideorejestratora przekonał się również kierowca opla. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej 25 marca na drodze krajowej nr 22, po tym jak pomiar wskazał, że kierowane przez niego auto pędzi z prędkością niemal 170 km/h. Kontrola drogowa dla kierowcy zakończyła się mandatem i punktami karnymi.

Z tych trzech niebezpiecznych zachowań na drodze prezentujemy nagrania z policyjnej kamery zamontowanej w nieoznakowanym radiowozie. Nich będą przestrogą dla kierowców bagatelizujących zasady bezpieczeństwa.

źródło: KPP w Strzelcach Kraj.

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u