Potrącił rowerzystkę i uciekł (ZDJĘCIA i FILM)

27 marzec 2018
Autor: 

Z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala rowerzystka po tym, jak została potrącona przez kierowcę audi. Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w piątek 23 marca w Zwierzynie (pow. strzelecko-drezdenecki). Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając ranną kobietę. Na szczęście z pomocą przyszli mieszkańcy okolicznych domów, którzy o niebezpiecznej sytuacji powiadomili służby. Również dzięki mieszkańcom i informacji przekazanej policjantom, dotarcie do mężczyzny odpowiedzialnego za ten wypadek było tylko kwestią czasu.

W piątek 23 marca na jednej z ulic w Zwierzynie (pow. strzelecko-drezdenecki) doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Jadącą ulicą rowerzystkę potrącił samochód. Uderzenie był na tyle silne, że kobieta doznała obrażeń głowy. Kierowca, który ją potrącił uciekł z miejsca wypadku pozostawiając ranna kobietę samą sobie. Na szczęście wzorowo zareagowali mieszkańcy sąsiednich domów, którzy powiadomili służby medyczne. Kobieta trafiła do szpitala skąd docierają pozytywne informacje o stanie jej zdrowia. Na miejscu tego zdarzania pracowali również strzeleccy policjanci, którzy przeprowadzili szereg czynności zarówno procesowych, jak i pozaprocesowych. Mundurowi przesłuchali świadków i zabezpieczyli ślady. Swoją prace mięli do wykonania mundurowi z drogówki, wydziału kryminalnego z technikiem kryminalistyki na czele. Zebrany, tuż po wypadku, materiał dowodowy pozwolił policjantom na pierwsze ustalenia. Kluczowa i przyspieszająca wyjaśnienie całej sprawy okazała się informacja od jednego z mieszkańców powiatu. Dzięki niej mundurowi szybko ustalili kto mógł być kierowcą osobówki, która kilkadziesiąt godzin wcześniej brała udział w potrąceniu. Kiedy policjanci sprawdzili wytypowaną posesję okazało się, że na jej terenie znajduje się uszkodzony samochód. Uszkodzenia wskazywały, że auto niedawno uczestniczyło z zdarzeniu drogowym. Na posesji policjanci zastali również właściciela samochodu, który nie był wcale zaskoczony ich wizytą. Został zatrzymany. Po przewiezieniu do strzeleckiej komendy trafił do policyjnego aresztu. Sprawa prowadzona jest pod kątem spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia. Za takie przestępstwo grozi nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Strzelcach Krajeńskich

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u