Akcja "Wielkanoc" w Lubuskiem. Wzmożone kontrole policji na drogach (ZDJĘCIA)

29 marzec 2018
Autor:  Redakcja
KWP Gorzów Wlkp. - sierż. szt. Maciej Kimet

Święta Wielkanocne to czas, w którym odwiedzamy rodziny, najbliższych i wyjeżdżamy by odpocząć. Zaaferowani tym wszystkim często zapominamy o najważniejszym: o szeroko pojętym bezpieczeństwie, dlatego od piątku, 30 marca rozpoczynają się wzmożone działania "Wielkanoc". Na lubuskie drogi wyjedzie większa liczba policyjnych patroli, które będą czuwać nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych.

W działania zaangażowanych będzie 170 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Dodatkowo funkcjonariusze będą mieli liczne wsparcie dzięki kolegom z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji. - Wspólna praca ma zapewnić, że kierowcy spokojnie i z dużym komfortem będą mogli poruszać się po drogach województwa lubuskiego. Każdy może liczyć na wsparcie mundurowych oraz cenne porady i wskazówki - mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Mundurowi będą kontrolować stan trzeźwości kierujących, a także prędkości z jaką się poruszają. Sprawdzany będzie również stan techniczny pojazdów. - Lubuska policja jest w pełni zmobilizana do tego, aby każdy czuł się bezpiecznie i bezpiecznym był. Natomiast niezwykle istotne jest samo zachowanie kierowców. To przede wszystkim od nich zależy jak sytuacja na drogach regionu będzie się krystalizowała. Kulturalni zmotoryzowani z pewnością nie będą w zainteresowaniu policjantów. Z kolei Ci, którzy pozwolą sobie na dużo więcej niż mówi prawo i zdrowy rozsądek z pewnością nie mają co liczyć na taryfę ulgową - dodaje nadkom. Maludy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.