Potrącenie rowerzystki w Czerwieńsku. Sprawca jest prawdopodobnie pod wpływem alkoholu (ZDJĘCIA)

14 kwiecień 2018
Autor: 

Do zdarzenia doszło w sobotę, 14 kwietnia, około godziny 17:30. Na Drodze Wojewódzkiej nr 280 z Czerwieńska do Płot doszło do potrącenia rowerzystki. Sprawca wypadku prawdopodobnie jest pijany. Droga jest zablokowana.

- Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego zielonogórskiej policji około godziny 17:30. Wówczas otrzymaliśmy informację, że kierujący samochodem Oplem Astra jest pijany. Gdy pierwszy patrol został już zadysponowany, dyżurny odebrał kolejne zgłoszenie. Informacja dotyczyła potrącenia rowerzystki przez kierującego tym pojazdem - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik prasowy zielonogórskiej policji.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Opel jechał w kierunku Czerwieńska. Na zakręcie nieopanował pojazdu i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w barierę ochronną, a następnie w prawidłowo jadącą rowerzystkę. Zderzenie było na tyle silne, że w rowerze pękła rama.

Do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego, pierwszej pomocy rannej kobiecie udzielali świadkowie zdarzenia. Rowerzystka doznała m.in. poważnego, otwartego złamania. Wkrótce na miejsce zdarzenia przybyły patrole z zielonogórskiej drogówki oraz pogotowie. Ratownicy medyczni opatrzyli poszkodowaną i na sygnałach przetransportowali do szpitala.

- Kierujący Oplem próbował uciec z miejsca wypadku, lecz świadkowie zachowali się bardzo dobrze i postanowili zatrzymać mężczyznę do czasu przyjazdu policji - dodaje podinsp. Barska.

Sprawca wypadku jest prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Mimo wielu prób odmawiał on badania na zawartość alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i udali się z nim do szpitala. Tam zostanie pobrana mu krew do badań. Następnie trafi on do policyjnego aresztu.

Świadkowie tego feralnego zdarzenia nie kryli oburzenia, bowiem to już kolejne zdarzenie z pijanym kierującym w tej okolicy.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u