Pokrzywdzony rozpoznał swoje buty na nogach włamywacza

18 kwiecień 2018
Autor: 

Policjanci z lubskiego komisariatu zatrzymali 32-latka podejrzanego o włamanie do budynku mieszkalnego i kradzież pieniędzy, aparatu fotograficznego, karty kredytowej i innych przedmiotów. Istotna dla policjantów była informacja od pokrzywdzonego, który rozpoznał na nogach 32-latka swoje buty. Za kradzież z włamaniem podejrzanemu mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się w jednej z miejscowości gminy Jasień. Pokrzywdzony wraz z żoną wyjechał do rodziny. Pod jego nieobecność sprawca przeciął kłódkę w budynku gospodarczym i dostał się do budynku mieszkalnego, skąd zabrał pieniądze, aparat fotograficzny, rower, damską kurtkę, kartę kredytową i inne rzeczy warte łącznie ponad 1500 złotych.

Kiedy w niedzielę (15 kwietnia) pokrzywdzeni powrócili do domu zauważyli przeciętą kłódkę, brak wymienionych przedmiotów, a w jednym z pomieszczeń obce buty. Kiedy sprawdzali czy jeszcze coś nie zginęło, przed bramą domu zauważyli obcego mężczyznę. Krzyczał, że zakopał mu się w lesie samochód i czy nie wiedzą, kto może mu pomóc.

Pokrzywdzony zaskoczony i zaniepokojony tym co zastał w domu, zdziwił się jeszcze bardziej, kiedy na nogach obcego mężczyzny stojącego przed bramą zobaczył swoje buty - śniegowce. Wraz żoną podszedł do mężczyzny pytając skąd ma jego buty, wówczas zauważył swój rower oparty o ogrodzenie. Na kolejne pytanie o jednoślad obcy mężczyzna „spłoszył się” i zaczął się wycofywać w kierunku lasu.

Pokrzywdzony o całej sytuacji powiadomił policjantów i udał się w ślad za uciekającym. Po drodze znalazł swoje buty przykryte gałęziami. Jednocześnie lubscy policjanci udali się we wskazane miejsce. W lesie zauważyli samochód, a przy nim opisanego mężczyznę, który zdążył już zmienić obuwie. W samochodzie miał skradzione rzeczy i pieniądze.

- Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego 32-latka, który usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kradzieży karty bankomatowej, za co grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności. - relacjonuje podkom. Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u