Tragiczny pożar mieszkania w centrum Wschowy. Zginęły 2 osoby (ZDJĘCIA)

28 kwiecień 2018
Autor: 
Wschowski 112

W piątek, 27 kwietnia, chwilę po godzinie 23:00 do Powiatowego Stanowiska Kierowania we Wschowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w jednej z kamienic przy ulicy Niepodległości w centrum Wschowy. Na miejscu pracowało 5 zastępów straży pożarnej. Nie żyją dwie osoby.

Ze zgłoszenia wynikało, że z okien mieszkania wydobywa się dym. Ratownicy po przybyciu na miejsce i wstępnym rozpoznaniu rozpoczęli akcję ratowniczo-gaśniczą. Niestety, mimo błyskawicznie podjętych działań, w czasie przeszukiwania pomieszczenia ujawniono częściwo zwęglone ciała dwóch osób. Jak podaje portal Wschowski 112 było to 56-letnie rodzeństwo. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon obu osób.

Nad przebiegiem akcji czuwał Komendant Powiatowy Policji, Komendant Powiatowy PSP we Wschowie, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gorzowie Wlkp. oraz Prokurator Rejonowy. Do pomocy zadysponowano również zastęp strażaków z OSP Wschowa, którzy zabezpieczali miejsce działań.

Strażacy za pomocą miernika wielogazowego dokonali pomiaru na obceność tlenku węgla. Wynik był pozytwyny, podjęto decyzję o ewakuacji wszystkich mieszkańców z kamienicy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru mogło dojść od zapalonej świeczki bądź niedopałka papierosa.

Fot. portal Wschowski 112

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u