Dwóch kierujących straciło prawo jazdy. Jechali ponad 100 km/h

30 kwiecień 2018
Autor:  Redakcja
Dwóch kierujących straciło prawo jazdy. Jechali ponad 100 km/h KPP Strzelce Krajeńskie

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Mundurowi zabrali im prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto obaj mężczyźni pomimo zatrzymanych uprawnień zostali ukarani mandatami, a na ich konta trafiły punkty karne.

- Trzy dni działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach powiatu strzelecko-drezdeneckiego, pozwalają na wyciągnięcie pewnych wniosków. Pomimo próśb o bezpieczną i zgodną z przepisami jazdę, do części kierowców takie argumenty nie trafiają - mówi sierż. szt. Tomasz Bartos, rzecznik prasowy strzeleckiej policji.

Pierwszy przypadek dotyczy 29-letniego kierującego Skodą. W piątek, 27 kwietnia, jechał przez miejscowość Niegosław z prędkością ponad 100 km/h. Jego jazdę przerwali funkcjonariusze strzeleckiej drogówki. Dla mężczyzny kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące, mandatem i punktami karnymi.

Z kolei w niedzielę około godziny 21:00 w miejscowości Gościm niebezpieczną jazdę na policyjnej kontroli zakończył 26-letni kierujący BMW. Urządzenie do pomiaru prędkości zarejestrowało ponad 121 km/h. Tym samym młody mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 70 km/h. - Nawet fakt, że nie miał przy sobie prawa jazdy, nie pozwoli mu uniknąć konsekwencji związanych z trzymiesięczną przerwą od kierowania - podkreśla sierż. szt. Bartos. - Policjanci ukarali młodego kierowcę mandatem w kwocie 450 zł. i 10 punktami karnymi.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u