28-latek chciał zgwałcić mężczyznę pod klubem muzycznym w Zielonej Górze

30 kwiecień 2018
Autor:  Redakcja
Chciał zgwałcić mężczyznę przed klubem w Zielonej Górze KWP Gorzów Wlkp.

Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w nocy z 13 na 14 października 2017 roku w pobliżu jednego z zielonogórskich klubów muzycznych zaatakował, a następnie usiłował zgwałcić innego mężczyznę. Był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Pokrzywdzony wraz ze znajomymi udał się do jednej z zielonogórskich dyskotek. Około godziny 03:00 opuścił klub i przeszedł do zaparkowanego na parkingu pojazdu. - Wychodząc z lokalu znajdował się on wpływem alkoholu w stężeniu 1,86 promila - podaje Joanna Częstochowska z zielonogórskiej prokuratury.

W chwili, gdy pokrzywdzony szedł do samochodu został uderzony w tył głowy. Upadł, a następnie próbował uciekać kryjąc się wśród innych pojazdów. - 28-latek po uderzeniu pokrzywdzonego, gdy ten leżał na ziemi zaczął zdejmować mu ubrania, które następnie wyrzucił do kosza na śmieci. Potem w sposób niecenzuralny zapowiedział pokrzywdzonemu chęć obcowania płciowego bezpośrednio zmierzając do tego - informuje J. Częstochowska.

Oskarżony nie osiągnął zamierzonego celu z uwagi na opór pokrzywdzonego. Świadkowie zdarzenia natychmiast wezwali policję. Mężczyzna został zatrzymany.

- Wobec oskarżonego 28-latka Sąd zastosował areszt tymczasowy. Obecnie środkiem zapobiegawczym wobec oskarżonego jest poręczenie majątkowe. 28-latem nie przyznał się do zarzucanego czynu. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego oskarżony podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12 - dodaje Joanna Częstochowska.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u