Po narkotykach i bez uprawnień - policjanci przerwali niebezpieczną jazdę 26-latka

02 październik 2019
Po narkotykach i bez uprawnień - policjanci przerwali niebezpieczną jazdę 26-latka Lubuska Policja

Świebodzińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem będąc pod działaniem narkotyków i nie posiadając uprawnień. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili przy 26-latku środki odurzające w postaci metamfetaminy oraz ecstasy. Mężczyzna odpowie teraz za popełnione przestępstwa.

We wtorek w nocy, 1 października świebodzińscy kryminalni wspólnie z kolegami z drogówki zatrzymali kierującego osobówką, który znajdował się pod wpływem narkotyków. Mężczyzna nie posiadał również nigdy uprawnień do kierowania pojazdami. W toku dalszych czynności policjanci ujawnili przy 26-latku środki odurzające w postaci metamfetaminy oraz ecstasy. Mężczyzna został zatrzymany i o jego dalszym losie zdecyduje Sąd Rejonowy w Świebodzinie. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz posiadanie środków odurzających.

To kolejna w ostatnim czasie osoba zatrzymana przez świebodzińskich policjantów, która nie powininna wsiadać za kierownice pojazdu. W ciągu ostatnich pięciu dni zostało zatrzymanych czterech kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych substancji działających podobnie. Jeden z nich - 38-letni mężczyzna prowadził swój pojazd pomimo wydanej sądownie decyzji o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowie on za przestępstwo niestosowania się do wyroku sądu. W związku z powyższym grozi mu przedłużenie zakazu oraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: mł. asp. Marcin Ruciński Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u