Kierował osobówką mając 1,5 promila. Zatrzymany podczas działań "Trzeźwy kierowca"

27 styczeń 2020
Autor: 
Adobe Stock

Policjanci powiatu krośnieńskiego prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. Akcja rozpoczęła się w poniedziałek o godzinie 5 w Gubinie. Niestety nie wszystkie osoby za kierownicą były trzeźwe. Kierujący osobowym renault miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Policjanci już zapowiadają kolejne kontrole.

Policjanci krośnieńskiej drogówki przeprowadzili wzmożone kontrole, podczas których sprawdzany był stan trzeźwości kierowców. Akcję rozpoczęli w poniedziałek (27 stycznia) o godzinie 5 w Gubinie. Spośród 250 skontrolowanych kierowców nie wszyscy zachowali się odpowiedzialnie. Zatrzymany do kontroli kierowca renault miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Kierującemu osobówką grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł.

Przypominamy wszystkim kierowcom o bezwzględnym stosowaniu się do zasady - Nigdy nie jeżdżę po alkoholu. Pamiętajmy, że nawet najmniejsza dawka alkoholu ma wpływ na nasze zachowanie. Na drodze zawsze musimy być w pełni skoncentrowani i adekwatnie reagować na powstałe sytuacje. Alkohol uniemożliwia nam to i sprawia, że nasza reakcja jest często opóźniona lub nie ma jej wcale. Wsiadając za kółko pod wpływem alkoholu narażamy nie tylko siebie ale i innych.

Źródło: podkom. Justyna Kulka Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u