Pogoda Lubuskie. IMGW znów zapowiada upały. Wydano ostrzeżenia

23 czerwiec 2022
Autor: 
Pogoda Lubuskie. IMGW znów zapowiada upały Redakcja

Pogoda Lubuskie. IMGW wydało dla województwa lubuskiego ostrzeżenia przed upałami. Gorąca aura nie odpuści nam przez kilka najbliższych dni.

Przed upałami w Lubuskiem po raz kolejny ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy wydali alert II stopnia dla całego regionu.

- Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30°C do 33°C, natomiast temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C - informuje IMGW.

Gorąca aura na zachodzie ma utrzymać się zdaniem synoptyków do poniedziałku, 27 czerwca. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

"Nawadniaj swój organizm, odpoczywaj w miejscach zacienionych"

Upały są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci oraz osób w podeszłym wieku. Wówczas regularnie powinniśmy pić duże ilości płynów, unikać nadmiernego nasłoneczniania oraz unikać dużych różnic temperatur, np. między klimatyzowanymi pomieszczeniami a nagrzanymi samochodami.

- Ubieraj się adekwatnie do temperatury otoczenia. Wybieraj lekkie, przewiewne ubrania. Jeżeli musisz wyjść z domu, często odpoczywaj w miejscach zacienionych. Unikaj gorących i ciężkostrawnych posiłków i płynów. Pij więcej płynów niż zwykle, niezależnie od tego, jak bardzo jesteś aktywny. Nie czekaj, aż będziesz spragniony. Interesuj się osobami przebywającymi w twoim otoczeniu - apeluje szpital w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Rozkład jazdy MZK Zielona Góra na wakacje. Sprawdź, jak będą jeździć autobusy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u