Pogoda Lubuskie. IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami. "Zachowajmy ostrożność"

24 listopad 2022
Autor: 
Pogoda Lubuskie. IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami Redakcja

Pogoda Lubuskie. W nocy i nad ranem prognozuje się gęste mgły. Kierowcy zachowajcie ostrożność na drogach, bo widoczność może mocno spaść.

Czekają nas kolejne godziny z gęstymi mgłami. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydał już Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jak informują synoptycy mgły, które będą mocno ograniczały widoczność, wystąpią na terenie całego województwa lubuskiego.

- Prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 50 do 200 metrów - czytamy w ostrzeżeniu IMGW. Prawdopodobieństwo zjawiska określono na 80 procent.

Ostrzeżenie IMGW zacznie obowiązywać w czwartek, 24 listopada, od godziny 18:00. Alert będzie ważny do godziny 9:00 w piątek, 25 listopada.

Apele o ostrożność

Gęste mgły mogą być bardzo niebezpieczne dla kierowców. Dlatego o zdjęcie nogi z gazu apeluje między innymi policja w Zielonej Górze.

- Prosimy o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości i stylu jazdy do warunków panujących na drogach. W czasie mgły nie wiemy, co może nagle pojawić się przed naszym samochodem - apeluje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Mundurowi przypominają jednocześnie, kiedy należy stosować światła przeciwmgłowe. Zgodnie z przepisami kierujący może używać tych świateł, gdy mgła ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 metrów. W razie poprawy widoczności kierowca jest obowiązany niezwłocznie wyłączyć te światła.

Przeczytaj też: Doświetlono przejścia dla pieszych w Kargowej. Wszystko dla poprawy bezpieczeństwa (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u