Pogoda Lubuskie. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem

23 maj 2023
Autor: 
Pogoda Lubuskie. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem Redakcja

Pogoda Lubuskie. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem oraz porywami wiatru do 60 km/h. Te najbardziej będą rozwijać się w godzinach popołudniowych.

Po kilku dniach ze słoneczną aurą dziś zrobiło się pochmurnie, a miejscami przelotnie padał już deszcz. To wszystko za sprawą niżu, który wkroczył do Polski od strony Niemiec. Ponadto w godzinach popołudniowych mogą zacząć rozwijać się burze wraz z opadami gradu. O zjawiskach ostrzega już Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 do 25 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 60 kilometrów na godzinę. Miejscami gra - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem będą obowiązywać w godziny 13:00 do 20:00 we wtorek, 23 maja. Dotyczą powiatów: zielonogórskiego, żarskiego, żagańskiego, krośnieńskiego, nowosolskiego, słubickiego, sulęcińskiego oraz świebodzińskiego. Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 70 procent.

"Zalecana ostrożność. Śledź rozwój sytuacji pogodowej"

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia? - Ostrzeżenie przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - wyjaśnia instytut.

W trakcie opadów warunki do jazdy mogą być trudne, dlatego prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Radzimy też unikać parkowania pod drzewami.

Przeczytaj też: Zaginął 72-latek. Wyszedł z Domu Chronionej Starości. Trwa akcja poszukiwawcza (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u