Pogoda Lubuskie. IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Będzie mocniej wiało

28 lipiec 2023
Autor: 
Pogoda Lubuskie. IMGW ostrzega przed burzami z gradem Redakcja

Pogoda Lubuskie. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem oraz porywami wiatru do 70 km/h. Te najbardziej będą rozwijać się w godzinach popołudniowych.

Po kilku dniach ze słoneczną aurą dziś zrobiło się pochmurnie, a miejscami padał już deszcz. To wszystko za sprawą polarno-morskich mas powietrza, które dostają się nad Polskę z zachodu. Ponadto w godzinach popołudniowych mogą zacząć rozwijać się burze wraz z opadami gradu. O zjawiskach ostrzega już Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

- Prognozowane są burze, przemieszczające w kierunku wschodnim, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 20 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Lokalnie grad - czytamy w komunikacie IMGW.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem będą obowiązywać w piątek, 28 lipca, od godziny 11:00 do 20:00. Alerty dotyczą wszystkich powiatów województwa lubuskiego. Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 80 procent.

"Zalecana ostrożność. Śledź rozwój sytuacji pogodowej"

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia? - Ostrzeżenie przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - wyjaśnia instytut.

W trakcie opadów warunki do jazdy mogą być trudne, dlatego prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Radzimy też unikać parkowania pod drzewami.

Przeczytaj też: Pożar hali w Zielonej Górze. W piątek dwie nadzwyczajne sesje Rady Miasta


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..



Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u