Niepłodne pary z Lubuskiego mogą znaleźć pomoc w Klinice Bocian w Poznaniu

29 kwiecień 2023
Autor: 
Niepłodne pary z Lubuskiego mogą znaleźć pomoc w Klinice Bocian w Poznaniu Adobe Stock

Niestety nie każdej parze udaje się szybko spełnić plany związane z ciążą i narodzinami upragnionego dziecka. Coraz więcej osób w Polsce mierzy się z chorobą cywilizacyjną, jaką jest niepłodność. Dotyka ona zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Tymczasem dla wielu par niemożność naturalnego poczęcia dziecka jest niezwykle trudną i frustrującą sytuacją. Właśnie dlatego ważne jest, aby znaleźć odpowiednią pomoc. Na szczęście istnieją miejsca oferujące profesjonalne wsparcie. Jednym z nich jest Klinika Bocian w Poznaniu, wyspecjalizowany ośrodek diagnostyki i leczenia niepłodności.

Dlaczego para powinna wspólnie rozpocząć diagnostykę niepłodności?

Jednym z kluczowych etapów diagnostyki w kierunku zaburzeń płodności jest pierwsza konsultacja w klinice leczenia niepłodności, podczas której odbywa się wywiad medyczny ze specjalistą ds. wspomaganego rozrodu. Klinika Bocian zaleca, żeby para starająca się o dziecko wspólnie pojawiła się na wizycie, ponieważ ułatwia to diagnostykę i zaplanowanie dalszej terapii. Obecność obojga partnerów pozwala lekarzowi uzyskać pełniejszy obrazu sytuacji, gdyż obie strony mają własne historie medyczne i zmagają się z innymi problemami mogącymi powodować problemy z zajściem w ciążę. Co więcej, pacjenci mają możliwość razem omówić swoje obawy, zadać nurtujące pytania, podjąć decyzję o dalszym postępowaniu w kwestii leczenia, jak również zaplanować jego harmonogram i kolejne potrzebne badania.

Jakie badania należy wykonać w kierunku diagnostyki niepłodności?

Podstawowym badaniem u kobiety wykonywanym w celu diagnostyki niepłodności jest badanie ginekologiczne i USG transwaginalne. Polega ono również na przyjrzeniu się narządom wewnętrznym, aby dokładniej sprawdzić kształt i wielkość jajników oraz zbadać szyjkę macic, dostarcza informacji na temat ewentualnych zmian patologicznych i innych aspektów związanych ze zdrowiem narządów rodnych. Kolejną ważną częścią diagnostyki jest badanie poziomu hormonów, takich jak chociażby lutropina, folikulotropina, prolaktyna, testosteron, estradiol, hormony tarczycy. Niekiedy diagnostyka może zostać poszerzona o badanie drożności jajowodów, histeroskopię czy laparoskopię. W przypadku męskiej diagnostyki niepłodności zaleca się przede wszystkim badanie nasienia pozwalające zweryfikować jego jakość oraz liczebność, ruchliwość i morfologię plemników. Dodatkowo, lekarze mogą zlecić partnerom badania genetyczne.

Gdzie wykonać diagnostykę niepłodności blisko województwa lubuskiego?

Specjalistyczną placówką zajmującą się kompleksową diagnostyką męskiej i żeńskiej niepłodności, która znajduje się blisko województwa lubuskiego, jest Klinika Bocian w Poznaniu, zlokalizowana przy ul. Dąbrowskiego 77a. W ośrodku pacjenci mogą liczyć na profesjonalną opiekę medyczną ze strony wykwalifikowanych specjalistów ds. wspomaganego rozrodu oraz na pełne wsparcie od zespołu położnych. Klinika wyposażona jest także w nowoczesny sprzęt medyczny oraz komfortowe sale zabiegowe i gabinety.

W przypadku chęci zapisania się na konsultację do jednego ze specjalistów pracujących w Klinice Bocian w Poznaniu należy skontaktować się placówką telefonicznie: +48 61 635 00 55.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u