Polityka

Rząd Tuska zaprzysiężony. Oto lista nowych ministrów - To bardzo ważny moment dla Rzeczypospolitej. Chce Państwu pogratulować, że zwyciężyliście w procesie politycznym - mówił prezydent Andrzej Duda tuż po zaprzysiężeniu.

Za nami wybory parlamentarne 2023. Ich wyniki rzucają nowe światło na funkcjonowanie państwa i społeczeństwa. W najnowszym odcinku naszego cyklu audycji "My Polacy," którą zatytułowaliśmy "Drugi początek", gościem był profesor Wojciech Sadurski, znakomity prawnik i politolog. Jego obecność na naszej antenie nie była przypadkowa.

Wybory Parlamentarne 2023. Sprawdziliśmy, jak głosowano w Zielonej Górze. Zdecydowaną większość głosów zdobyła Koalicja Obywatelska.

Wybory 2023. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wszystkie wyniki wyborów z województwa lubuskiego. Zobacz, kto trafi do Sejmu i Senatu.

Wybory Parlamentarne 2023. Państwowa Komisja Wyborcza sukcesywnie publikuje wyniki wyborów w Lubuskiem. Zobacz, jak głosowali mieszkańcy gmin i miast.

Wybory Parlamentarne 2023. O godzinie 21:00 zakończyło się głosowanie. W całej Polsce wygrywa PiS, ale to opozycja ma więcej mandatów. Jak wygląda to w Lubuskiem? Znamy wyniki exit poll.

Trwają Wybory Parlamentarne 2023 i Referendum Ogólnokrajowe 2023. Komisja wyborcza w Zielonej Górze otrzymała zgłoszenia, że członkowie komisji pytali wyborców, czy chcą kartę do referendum.

Wybory 2023. Jak głosować w wyborach? Jak oddać ważny głos? Wszystko wyjaśniamy poniżej.

Wybory 2023. Trwa głosowanie na kandydatów do Sejmu i Senatu. Lubuska policja otrzymała kilka zgłoszeń dotyczących łamania ciszy wyborczej.

W niedzielę 15 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Polacy w kraju i zagranicę dokonają wyboru 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję.

Wybory 2023. Pod osłoną nocy w Zielonej Górze zawisło tysiące nielegalnych banerów wyborczych. Na wszystkich jeden kandydat: Łukasz Mejza. Miasto już je zdejmuje.

Mówią, że przyszłość należy do tych, którzy ją zaplanują. Ale co, jeżeli przyszłość jest teraz, a my stajemy na rozdrożu decyzji, które zaważą na losach całego kraju? Oto dlaczego w ramach naszego radia, prezentujemy audycję, którą naprawdę warto posłuchać przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi 15 października. Gościem specjalnym audycji był senator Wadim Tyszkiewicz, człowiek słynący z wnikliwych analiz i bezkompromisowego spojrzenia na politykę.

Szymon Hołownia przyjechał do Zielonej Góry, aby wesprzeć lubuskie struktury w wyborczych zmaganiach, przede wszystkim numer 1 na liście Trzeciej Drogi, czyli Maję Nowak oraz generała Mirosława Różańskiego.

W tym reportażu radiowym zatytułowanym “Tańczący z trumnami”, przeniesiemy się na plac Piłsudskiego w Warszawie, gdzie 10 każdego miesiąca grupa aktywistów znana jako Lotna Brygada Opozycji organizuje satyryczne happeningi, które mają na celu obnażenie manipulacji i propagandy rządowej i są protestem przeciwko kłamstwu smoleńskiemu oraz wykorzystywaniu przez Jarosława Kaczyńskiego tragedii narodowej do celów politycznych.

Wybory 2023. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w sobotę, 23 września, odwiedzi Gorzów Wielkopolski. Odbędzie się tam konwencja wojewódzka PiS.

W dniu, który jeszcze kilka lat temu był uroczystym świętem, na defiladzie z okazji Dnia Wojska Polskiego, grupa opozycjonistów postanowiła wyrazić swoje niezadowolenie w sposób głośny i wyrazisty. Z banerem w rękach, żądali dymisji ministra Błaszczaka oraz przeciwstawiali się wykorzystywaniu sił zbrojnych do celów politycznych.

Wybory Parlamentarne 2023. Listy wyborcze już zamknięte. Znamy wszystkich kandydatów do Sejmu i Senatu w województwie lubuskim. Zobacz, kto jest na listach.

Wybory Parlamentarne 2023. Lubuska Nowa Lewica przedstawiła listę kandydatów do Sejmu. "Jedynką" jest Anita Kucharska-Dziedzic. Kto jeszcze kandyduje?

Już za 5 lat mieszkańcy Wschowy i przyległej Dębowej Łęki będą cieszyć się obwodnicą miasta. Droga powstanie w ciągu krajowej dwunastki. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach rządowego Programu Budowy 100 Obwodnic na lata 2020-30.

Lubuska Platforma Obywatelska zakończyła zbieranie podpisów poparcia do październikowych wyborów. Zebrano ponad dwukrotną wymaganą liczbę podpisów. Dziś, jako pierwsi zarejestrują listę w Krajowym Biurze Wyborczym w Zielonej Górze.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u