Wzrost cen za przejazd autostradą A2. Jadąc do Poznania zapłacimy więcej!

10 styczeń 2022
Wzrost cen za przejazd autostradą A2. Jadąc do Poznania zapłacimy więcej! Redakcja

Wzrosły stawki opłat za przejazd autostradą A2. Zmiany w cenniku pojawiły się na trasie Nowy Tomyśl-Konin. Lubuszanie jadący do Poznania zapłacą więcej.

W poniedziałek, 10 stycznia od godziny 6 rano zaczęły obowiązywać nowe stawki opłat za przejazd płatnymi odcinkami Autostrady Wielkopolskiej na trasie Nowy Tomyśl-Konin. Zmiana podyktowana jest rosnącymi kosztami utrzymania autostrady oraz wzrostem inflacji.

Koszt przejazdu odcinkiem autostrady A2 Świecko - Nowy Tomyśl pozostaje bez zmian i wynosi 18 złotych dla motocykli oraz pojazdów samochodowych o dwóch osiach. Kierowcy, którzy jadą dalej np. do Poznania zapłacą już więcej. Przykładowo za przejazd samochodem osobowym na odcinku Jordanowo - Poznań Zachód zapłacimy obecnie 33 złote, wcześniej płaciliśmy 31 złotych.

Nowe stawki na trasie Nowy Tomyśl-Konin (stawka za przejazd każdym z trzech 50 km odcinków):

  • 25 PLN - Kat. 1 (motocykle i pojazdy osobowe o dwóch osiach)
  • 37 PLN - Kat. 2 (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami)
  • 57 PLN - Kat. 3 (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami)
  • 87 PLN - Kat. 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż̇ trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami)
  • 250 PLN - Kat. 5 (pojazdy ponadnormatywne)

To kolejna podwyżka na tym odcinku w ciągu dwóch lat. Ostatnia miała miejsce 15 lutego 2021 roku, wcześniej stawki podnoszono także 2 marca 2020 roku.

Czytaj także - Niemiec w Audi pędził 241 km/h na A2. Dostał 2,5 tys. złotych mandatu!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u