Coraz bliżej otwarcia Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze (FILM)

17 październik 2022
Autor: 
Coraz bliżej otwarcia Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze Redakcja

Trwają intensywne przygotowania do uruchomienia Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze. W sobotę podczas Różowego Marszu marszałek Elżbieta Anna Polak poinformowała, że uroczyste otwarcie nastąpi 2 listopada.

W Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze będzie oddział pediatryczny i ginekologiczno-położniczy, który obecnie znajduje się w budynku L. W Centrum powstanie też oddział intensywnej terapii pediatrycznej. Ponadto możliwe będzie specjalistyczne leczenie dzieci – m.in. w zakresie onkologii, nefrologii czy hematologii. Placówka będzie też pełnić funkcję bazy naukowo-dydaktycznej dla Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Szpital Uniwersytecki rozwija możliwości leczenia nowotworów


- Gdybyśmy mieli porównywać w ogóle walkę z onkologią, zabiegi operacyjne, ilość chemioterapii w porównaniu do poprzednich lat, to naprawdę rozwijamy się bardzo dynamicznie - mówi Antoni Ciach, lekarz i dyrektor ds. lecznictwa w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. - Onkologia to nie tylko oddział onkologiczny, to jest oddział torakochirurgii, laryngologia, chirurgia ogólna i ginekologia onkologiczna. Mamy także w planach przebudowę oddziału ginekologicznego. Chcemy, żeby kobiety rodziły w super warunkach. Żeby były leczone w super warunkach. Mamy w planach wybudowanie Centrum Naukowo-badawczo-onkologicznego. Cały czas walczymy o urządzenie PET, żebyśmy mieli pełną, kompletną diagnostykę i żebyśmy naprawdę mogli skutecznie walczyć z chorobą.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u