Trwa montaż ekranów dźwiękochłonnych na S3 przy osiedlu Pomorskim w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

07 listopad 2022
Autor: 
Zielona Góra: Trwa montaż ekranów dźwiękochłonnych na S3 Fot. UM ZG/Bartosz Mirosławski

Trwa montaż ekranów akustycznych przy trasie S3 na wysokości osiedla Pomorskiego. To właśnie ci mieszkańcy przede wszystkim czekali na tę inwestycję.

Prace związane z budową ekranów dźwiękochłonnych przy ekspresowej trójce ruszyły na początku czerwca tego roku. Inwestycję realizuje firma Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe GOMIBUD z województwa małopolskiego. Całość za przeszło 10 milionów złotych.

W pierwszej kolejności wykonawca przystąpił do prac przy budowie ekranów na wysokości Raculi pomiędzy węzłami Zielona Góra Południe i Niedoradz. Teraz przyszedł czas na osiedle Pomorskie.

Trwa montaż nowych ekranów akustycznych przy osiedlu Pomorskim

Na inwestycję czekali przede wszystkim mieszkańcy osiedla Pomorskiego w Zielonej Górze, którzy od 2018 roku walczyli o większe ekrany akustyczne. Obecne, niskie ekrany dźwiękochłonne były ich zdaniem dźwiękochłonne jedynie z nazwy. To właśnie cztery lata temu zorganizowano dwugodzinny protest, o którym informowaliśmy: "Protest mieszkańców osiedla Pomorskiego (ZDJĘCIA, FILM)".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze ...

GDDKiA Zielona Góra przeprowadziła pomiary hałasu. I tak okazało się, że normy faktycznie są przekraczane. Teraz, jak zapewniają drogowcy, mieszkańcy będą mogli jednak odetchnąć z ulgą.

- Na wysokości osiedla Pomorskiego stanie najdłuższy i najwyższy ekran. Pojawią się dwa rzędy konstrukcji chroniącej mieszkańców przed hałasem. Rząd ekranów od strony osiedla będzie miał 8 metrów wysokości, z dodatkową nadbudową pod kątem 45 stopni i długości ponad 400 metrów. Dodatkowy rząd ekranów o długości około 350 metrów stanie w pasie między jezdniami i będzie miał wysokość 7 metrów - tłumaczy Anna Jakubowska, rzecznik GDDKiA Zielona Góra.

"Koniec z okropnym hałasem"

Z montażu nowych ekranów dźwiękochłonnych cieszy się zielonogórski magistrat.

- Koniec z okropnym hałasem! Wygląda na to, że mieszkańcy bloków na osiedlu Pomorskim przy trasie S3 w końcu będą mogli zaznać w swoich domach ciszy i spokoju. Kilka tygodni temu pojawiły się wysokie słupy, a teraz przyszedł czas na montaż samych ekranów akustycznych - podkreśla Urząd Miasta Zielona Góra.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Martwe ryby w stawie w Łężycy. "Problem od 2019 roku" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u