WOŚP 2023 w Zielonej Górze. Sztab szuka wolontariuszy

10 listopad 2022
Autor: 
WOŚP 2023 w Zielonej Górze. Sztab szuka wolontariuszy Fot. UM ZG/Bartosz Mirosławski

WOŚP 2023 Zielona Góra. W trakcie 31. finału na ulicach miasta pojawi się maksymalnie 325 wolontariuszy. Sztab ruszył właśnie z naborem osób do zbierania datków.

Powolnymi krokami zbliża się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już 29 stycznia 2023 roku orkiestra ponownie zagra w całej Polsce pod batutą Jerzego Owsiaka. Tym razem pieniądze zebrane podczas wydarzenia zostaną przeznaczone na walkę z sepsą zarówno dzieci, jak i dorosłych.

- Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 procent Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - podkreśla Jerzy Owsiak, szef fundacji WOŚP.

WOŚP Zielona Góra - sztab szuka wolontariuszy

Dziś sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zielonej Górze rozpoczął nabór wolontariuszy. Ilość miejsc jest ograniczona.

- W tym roku jak w ubiegłym kwestować w Zielonej Górze będzie 325 wolontariuszy. Rejestrować się mogą także firmy i instytucje, aby uzyskać dla siebie puszkę stacjonarną - mówi Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu WOŚP.

Jak zostać wolontariuszem? Należy przejść na stronę WOŚP, a następnie postępować dalej zgodnie z wyświetlanymi poleceniami. Jeśli potrzebujecie pomocy w rejestracji to zielonogórski sztab służy pomocą - wystarczy zadzwonić do pana Krzysztofa na sztabowy numer telefonu 603 307 450.

Jednocześnie sztab WOŚP w Zielonej Górze prowadzi nabór ochotników do tzw. banku, czyli liczenia pieniędzy podczas finału. Chcesz pomóc w liczeniu? Zgłoś się telefonicznie pod numerem 510 084 229.

Przeczytaj też: Prezydent Zielonej Góry jak lisek chytrusek? Gminy bronią marszałek województwa (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u