Rondo na krajowej "32" koło Sulechowa już ukończone. Kosztowało blisko 5,8 miliona (ZDJĘCIA)

24 listopad 2022
Autor: 
Rondo na krajowej "32" koło Sulechowa już ukończone Fot. GDDKiA Zielona Góra

Rondo na drodze krajowej nr 32 na odcinku Sulechów - Kargowa oddane do użytku. Inwestycja za blisko 5,8 miliona złotych ma poprawić bezpieczeństwo.

Potrzeba wybudowania ronda na DK32 w rejonie miejscowości Okunin koło Sulechowa już od dawna była w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze. Uwagę zwracał na to również lokalny samorząd.

- O zwiększenie bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu zabiegała gmina oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości. Wielokrotnie dochodziło w tym miejscu do poważnych wypadków drogowych - podkreśla gmina Sulechów.

Rondo na trasie Sulechów - Kargowa ukończone

Pierwsze prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu krajowej "32" z drogą wojewódzką nr 304 ruszyły w maju tego roku. Inwestycję realizowała firma Colas Polska Sp. z o.o. z miejscowości Palędzie (województwo wielkopolskie). Wszystkie prace opiewały na kwotę blisko 5,8 miliona złotych, a teraz zostały już oficjalnie zakończone.

- Skrzyżowanie typu rondo ma wydzielony pas dla prawoskrętu na kierunku Babimost - Sulechów. Z kolei na wlotach drogi krajowej nr 32 powstały wyspy kanalizujące ruch, wymuszające ograniczenie prędkości pojazdów - informuje GDDKiA Zielona Góra.

Drogowcy w ramach inwestycji musieli także wybudować odwodnienie, pobocza i ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni asfaltowej. Do ich zadań należało również między innymi postawienie nowego oświetlenia drogowego, zatoki autobusowej oraz wykonanie zieleni.

GDDKiA Zielona Góra przypomina, że głównym celem budowy ronda jest poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu. Jak powstawało rondo? Poniżej publikujemy zdjęcia przed, w trakcie i po przebudowie.

Przeczytaj też: Doświetlono przejścia dla pieszych w Kargowej. Wszystko dla poprawy bezpieczeństwa (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u