Nowy samochód gaśniczy dla OSP Niegosław. Zastąpił wysłużony 37-letni wóz (ZDJĘCIA)

24 listopad 2022
Autor: 
Nowy samochód gaśniczy dla OSP Niegosław Fot. LUW, KW PSP Gorzów Wlkp.

Strażacy z OSP Niegosław (gmina Drezdenko) mają nowy samochód gaśniczy. Wóz kosztował ponad 919 tysięcy złotych i zastąpił wysłużony już pojazd.

OSP Niegosław z powiatu strzelecko-drezdeneckiego oficjalnie może się już poszczycić nowym pojazdem. Do ochotników trafił średni samochód gaśniczy marki Renault D16 z napędem 4x4. Wóz został zabudowany w firmie Szczęśniak Pojazdy Specjalne w Bielsku-Białej.

Nowy samochód gaśniczy wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 3000 litrów oraz 300-litrowy zbiornik środka pianotwórczego oraz autopompę o wydajności 2800 litrów na minutę. Ponadto zamontowano na nim wyciągarkę i maszt oświetleniowy.

Wóz dostarczono bez specjalistycznego sprzętu. Wykonawca przygotował jedynie uchwyty do mocowania wyposażenia posiadanego aktualnie przez ochotników z OSP Niegosław. Nowy pojazd zastąpił wysłużonego już 37-letniego Stara.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wartość pojazdu to ponad 919 tysięcy złotych. Został zakupiony w ramach montażu finansowego, na który złożyła się dotacja z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Część środków musiała dołożyć również gmina Drezdenko, którą wspomogli lokalni przedsiębiorcy oraz instytucje.

Nowy samochód gaśniczy oficjalnie przekazany

Dziś, 24 listopada, wóz zakupiony dla OSP Niegosław został uroczyście przekazany w ręce strażaków.

- Gratuluję nowego samochodu dla OSP w Niegosławiu. Nie mamy żadnych wątpliwości, że tam, gdzie jest potrzeba pomocy drugiemu człowiekowi i ratowania jego życia, zawsze jesteście gotowi, poświęcając czas swój i swoich rodzin - podkreślał Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

Świeży nabytek ochotników nazwano imieniem Włodzimierza Zarzyńskiego. To świętej pamięci druh, który był prezesem jednostki OSP. Dla strażaków ma to symboliczny wymiar.

Przeczytaj też: Rondo na krajowej "32" koło Sulechowa już ukończone. Kosztowało blisko 5,8 miliona (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u