Jarosław Kaczyński w Zielonej Górze. Mieszkańcy szykują "powitanie"

02 grudzień 2022
Autor: 
Jarosław Kaczyński w Zielonej Górze. Mieszkańcy szykują "powitanie" Fot. PiS

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przyjedzie do Zielonej Góry. Spotka się z sympatykami partii, a mieszkańcy planują protest.

Jarosław Kaczyński już w trakcie najbliższego weekendu (3-4 grudnia) przyjedzie do województwa lubuskiego. Wszystko w ramach objazdu prezesa PiS po kraju, któremu towarzyszy hasło "Dobry rząd na trudne czasy".

Na wszystkie zgromadzenia nie będzie mógł wejść jednak każdy chętny. Ostatnie spotkania organizowane przez PiS mają bowiem charakter zamknięty i wstęp jest tylko dla osób zapisanych lub zaproszonych. Mowa tu więc przede wszystkim o zwolennikach partii.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości rozpocznie wizytę w Lubuskiem od Zielonej Góry. W południowej stolicy województwa pojawi się w sobotę, 3 grudnia. Dziś wiadomo już, że spotkanie odbędzie się w Planetarium Wenus przy ulicy Generała Władysława Sikorskiego 10 o godzinie 18:00. Zgromadzenie ma potrwać planowo do 20:30.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielona Góra - miasto bachusików

Powitanie Jarosława Kaczyńskiego

Przyjazd Kaczyńskiego do wielu miast w Polsce z reguły wiąże się również z protestami. Nie inaczej będzie w Zielonej Górze. Komitet Obrony Demokracji zaprasza mieszkańców na "Powitanie Jarosława Kaczyńskiego".

- Jeśli chcesz Obywatelu przyjść na spotkanie z posłem Jarosławem Kaczyńskim, a nie jesteś w sekcie, to pewnie Ci się nie uda. Ale zawsze możesz dołączyć do nas. Najprawdopodobniej to będzie jedyna okazja do tego, aby zademonstrować posłowi swój stosunek do jego działalności - zachęca KOD.

Protest zaplanowano od godziny 17:30 do 20:30. Zbiórka na rogu ulic Konstytucji 3 Maja i Gen. Sikorskiego, przy budynku nr 18. To miejsce przy Planetarium, lecz po drugiej stronie jezdni.

- Zachęcamy do przynoszenia własnych transparentów i wydruków, jednak bez haseł wulgarnych i obraźliwych - czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Aktywiści podkreślają, że Jarosław Kaczyński odpowiedzialny jest między innymi za regularne niszczenie stosunków naszego państwa z UE, budowę religii smoleńskiej, podzielenie Polaków oraz destrukcję wymiaru sprawiedliwości. Długą listę zarzutów uzupełnia też na przykład ograniczanie praw kobiet i mniejszości, goebbelsowską propagandę w mediach narodowych i partyjną indoktrynację w szkołach oraz na uczelniach.

Jarosław Kaczyński w Lubuskiem

Prezes PiS w ramach tournee po województwie lubuskim w niedzielę, 4 grudnia, odwiedzi także Nową Sól. Pojawi się tam w hotelu Nadodrzański Dwór, przy al. Wolności 8 o godzinie 13:00. To obiekt zlokalizowany tuż przy Parku Krasnala. Na spotkanie otrzymali zaproszenie lub zapisywali się sympatycy rządzącej partii z powiatu nowosolskiego, żarskiego, żagańskiego oraz wschowskiego.

Atmosferę przed spotkaniem podgrzewa już między innymi senator Wadim Tyszkiewicz. - Kaczyński w Nowej Soli będzie 4 grudnia. Mieszkańcy przywitają go jak Andrzeja Dudę. Szydło w 2015 roku zapowiedziała, że PiS obróci "Polskę w ruinę", i dotrzymuje słowa. Ale za rok będzie Trybunał dla barbarzyńców za niszczenie naszego kraju. W niedzielę będzie tylko preludium - napisał na Twitterze.

Przeczytaj też: Pożar hali w Zielonej Górze. Trwa walka z ogniem (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u